Select Page

27/05/2017 (sobota), Saska Kępa:

Święto Saskiej Kępy 2017.

Wstępne informacje dotyczące przebiegu tegorocznego Święta:

w tym roku strefa Święta rozciągnięta będzie od ronda Waszyngtona, aż do PROMu Kultury Saska Kępa. Obszar ten zostanie podzielony na 3 strefy:

 • ulica Francuska – strefa ogródków gastronomicznych oraz stoisk handlowych i dla org. pozarządowych/szkół;
 • Plac Przymierza oraz ulica Paryska – strefa artystyczna z małą sceną przy Trasie Łazienkowskiej;
 • rondo Wolframa – scena główna.

Tegoroczna edycja Święta ma przebiegać pod hasłem „Saska Kępa Twoja Młodość” – albo „Moja Młodość”, bo Pan Burmistrz kilkukrotnie podawał hasło, w różnym brzmieniu 😉 . Wizualnym symbolem tegorocznego święta ma być pojedynczy kwiat bzu oraz kolory fioletowy i zielony.

Część artystyczna Święta ma trwać 13 godzin. Start nastąpi w części „artystycznej”, na ul. Paryskiej, gdzie od 11:30, w 7 punktach młodzi muzycy zaczną zapraszać do udziału w Święcie śpiewając własne piosenki. Uroczyste otwarcie Święta zacznie się tradycyjnie o 12:00, paradą, która wyruszy do ronda Waszyngtona w stronę małej sceny przy pomniku Agnieszki Osieckiej, a tam odbędzie się oficjalne otwarcie, tradycyjne już odśpiewanie „Małgośki” oraz nowego hymnu Saskiej Kępy.

Następnie odbędą się:

 • o godz. 13:00 – na dużej scenie – występy młodzieży;
 • 13:30 – 18:30 – 8 koncertów z udziałem 50 młodych artystów oraz gwiazd: Magdy Umer, Stanisława Sojki, Natalii Sikory, Krzysztofa Tyńca
  • o godz. 14:00 – na małej scenie – Saska Kępa śpiewa piosenki The Beatles;
  • o godz. 15:00 – na dużej scenie – koncert piosenek o Warszawie;
  • o godz. 16:00 – na dużej scenie – Saska Kępa tańczy rock&roll-a;
  • o godz. 17:00 – na dużej scenie – koncert piosenek Agnieszki Osieckiej;
  • o godz. 18.30  – na dużej scenie – koncert piosenek Marka Gaszyńskiego;
 • o godz. 20:00 – na dużej scenie – występ tegorocznej gwiazdy – LADY PANK;
 • na zakończenie Święta, w PROMie, o 22:00 odbędzie się koncert piosenek Kaliny Jędrusik.

W trakcie trwania Święta przewidywane są też wydarzenia w innych lokalizacjach Saskiej Kępy, zwyczajowo już w Jordanku ma mieścić się strefa dla dzieci, przewidywane są także wydarzenia na placu przy L.O. im Prusa oraz w innych miejscach.

Więcej szczegółów znajdziecie w naszym wpisie z relacją ze spotkania organizacyjnego: http://saskakepa.info/relacja-ze-spotkania-dot-organizacji-swieta-saskiej-kepy-2017/


„Uprzejmie informujemy, że 27 maja 2017 r., w sobotę, od godz. 12.00 do 22.00, w rejonie od Ronda Waszyngtona, przez ulice Francuską i Paryską, do ronda Wolframa, po raz dwunasty organizujemy Święto Saskiej Kępy. Organizatorem imprezy jest Urząd Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawa. Za produkcję święta odpowiada Centrum Promocji Kultury, a za program artystyczny Prom Kultury Saska Kępa.
Realizatorzy Święta tradycyjnie zorganizują kiermasz artystyczny, do którego zaproszeni zostaną wybrani artyści i rzemieślnicy, znani z poprzednich edycji imprezy. Inne szczegóły przekażemy Państwu po spotkaniu Rady Święta Saskiej Kępy, które odbędzie się w pierwszej połowie marca.”

źródło: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1308505492530136&id=187799707934059

Pin It on Pinterest

Shares
Share This
%d bloggers like this: