Energia przyjemnego, letniego wieczoru. Warszawa po zachodzie słońca. Światło i muzyka. A w końcu Ty i szybka trasa na 21,097 km. Nadchodzi zupełnie nowa odsłona biegania na prawym brzegu Wisły – 2 września BMW Półmaraton Praski wystartuje o godzinie 20.30! Po trzech pierwszych, gorących edycjach pora schłodzić temperaturę powietrza, a podgrzać sportowe emocje.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zdecydowaliśmy się zorganizować wieczorny bieg. Doceniając organizację poprzednich edycji, uczestnicy żartowali, że dodatkowo moglibyśmy wpłynąć na pogodę, a więc – zgodnie z życzeniem – w tym roku gwarantujemy, że temperatura będzie oscylowała w okolicach 18 stopni. Taka prognoza może sprzyjać biciu rekordów życiowych, tym bardziej, że impreza tradycyjnie zostanie rozegrana na bardzo szybkiej trasie.

4. BMW Półmaraton Praski ponownie prowadzić będzie głównymi arteriami Pragi Południe, ale start i meta odbędą się w blasku PGE Narodowego. To na błoniach stołecznego stadionu powstanie też miasteczko biegowe. Stąd też rozpocznie się 4F Piątka Praska – cieszący się dużym zainteresowaniem bieg towarzyszący na dystansie 5 km.

O godzinie 21.00, zaraz za półmaratończykami, wystartują uczestnicy 4F Piątki Praskiej. Trasa tego biegu prowadzić będzie znanymi ulicami Pragi Północ i Południe, między innymi ul. Targową i Jagiellońską. Zapisy na ten bieg właśnie wystartowały.

Więcej informacji wkrótce!