Katalog miejsc i firm

26/05/2018 (sobota), 10:00, Saska Kępa:

XIII Święto Saskiej Kępy.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/181728199124728/.

Znamy już datę tegorocznego Święta Saskiej Kępy!

„Mieszkańcy i stali bywalcy wiedzą doskonale, że w maju każdego roku odbywa się Święto Saskiej Kępy. Tegoroczna XIII edycja przypada 26 maja 2018. Organizatorem Święta jest Urząd Dzielnicy Praga-Południe, program artystyczny przygotowuje Prom Kultury Saska Kępa, a za organizację techniczną odpowiada Centrum Promocji Kultury.”

MOTYW PRZEWODNI I PROGRAM

„Radość wolności” – właśnie pod takim tytułem w tym roku organizujemy wielkie Święto Saskiej Kępy. Pragniemy, żeby hasło „Radość Wolności”, dzięki wyjątkowemu scenariuszowi tegorocznego Święta Saskiej Kępy, wpisała się na stałe w historię Pragi-Południe.

Gdy myślimy o pierwszym dużym wybuchu radości, to niemal od razu przychodzi nam do głowy atmosfera dwudziestolecia międzywojennego. Podczas tegorocznego Święta Saskiej Kępy zapraszamy do Warszawy lat 20. i 30., gdy na ulicach miasta panowała elegancja w modzie, rządziła atmosfera radości, wszechobecne były potańcówki w rytmie tanga i swinga, kabarety, teatrzyki rewiowe i ogródkowe, luksusowe lokale gastronomiczne, kultowe samochody, a na Saskiej Kępie żyli wielcy politycy, artyści, architekci, naukowcy i lekarze.

Święto Saskiej Kępy: „Radość wolności”:
Roztańczona Warszawa z okresu dwudziestolecia międzywojennego.
3 Sceny: przy Rondzie Waszyngtona, ul. Obrońców i przy PROMie Kultury.

 • 12:00 Targ Śniadaniowy (od Ronda Wolframa , po obu stronach ulicy Paryskiej do wiaduktu)
 • 14:00 Barwna parada inaugurująca Święto rusza spod PROMu
 • 15:00 – 22:00 11 koncertów znanych zespołów i gwiazd:
  • Scena przy Obrońców: Warsaw Dixielanders, Łukasz Jemioła Trio, Warszawiaki, Tęgie Chłopy, Dj Envee pomiędzy występami
  • Scena przy Rondzie Waszyngtona: Warszawska Orkiestra Sentymentalna, Warszawskie Combo Taneczne, Mała Orkiestra Dancingowa Noama Zylberberga, Anita Lipnicka & Voice Band
  • Scena przy PROMie Kultury: występy szkół, Warsaw Dixielanders, Łukasz Jemioła Trio, Dj Cpt Sparky pomiędzy występami
  • Przy każdej Scenie miejsce dla tańczących
 • 22:00 PROM Kultury na dobranoc: „Mumio” (wstęp na „Mumio” z wejściówką, odbiór od poniedziałku do niedzieli od 11:00-21:00)
  • kino nieme na dachu PROMu Kultury
  • wystawy i stoiska artystyczne
  • „Smaki Saskiej Kępy” – stoiska gastronomiczne

/ wstęp wolny /

Bardziej szczegółowe informacje o programie Święta – już niedługo!

 

ZGŁOSZENIA WYSTAWCÓW

„Organizatorzy przyjmują już zgłoszenia wystawców na stoiska artystyczne podczas tegorocznego Święta Saskiej Kępy: poszukujemy oryginalnych, własnoręcznie robionych przedmiotów, mieszczących się w definicji rzemiosła artystycznego.

Stoiska wystawców zorganizowane będą w jednolitych, białych namiotach. Każdy wystawca zobowiązany jest do pokrycia kosztów wynajęcia namiotu.

Wypełniony formularz (http://promkultury.pl/wp-content/uploads/2018/03/FORMULARZ-ZG%C5%81OSZENIA-OFERTY-NA-STOISKO-W.docx) wraz z załącznikami należy dostarczyć do siedziby Promu Kultury Saska Kępa, ul. Brukselska 23, 03-973 Warszawa, w kopercie z dopiskiem ,,Święto Saskiej Kępy 2018″ (decyduje data stempla pocztowego) lub przesłać skan na adres: biuro@promkultury.pl w terminie do 30.04.2018 r.

Do formularza prosimy dołączyć minimum 5 zdjęć swoich wyrobów.

Zakwalifikowani wystawcy zostaną poinformowani o wyborze najpóźniej do 7 maja.”