Wybrane kategorie:

23/02/2019 (sobota), 11:45, Stół powszechny:

W Polsce nie ma faszyzmu.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/612001839232477/.

„W Polsce nie ma faszyzmu. Dzień rozmów o prorównościowym aktywizmie społecznym

➤ 23 lutego 2019 r., godz. 11:45 – 22:30

Nawiązując do Forum Przyszłości Kultury, które w 2018 roku odbyło się pod hasłem „Feminizm! Nie faszyzm” oraz idei Rok Antyfaszystowski, Teatr Powszechny zaprosił do współpracy młode aktywistki i aktywistów związanych ze Studenckim Komitetem Antyfaszystowskim, Uniwersytetem Zaangażowanym, Antyfaszystowską Warszawą, Kołem naukowym Tęcza z ASP oraz kolektywem Syrena. Osoby, którzy swoimi codziennymi działaniami udowadniają, że budowanie różnorodnego, otwartego społeczeństwa, opartego na zasadach troski i sprawiedliwości społecznej zdecydowanie jest możliwe, a sprzeciw wobec faszyzmu – i wszystkiego co się z nim wiąże – powinien być nadrzędną zasadą.

23 lutego chcielibyśmy spotkać się i porozmawiać. Nie chcemy wpisywać się tym wydarzeniem w mainstreamową przepychankę. Nie jesteśmy zainteresowani szufladkowaniem, przyszywaniem łat i obrzucaniem się epitetami. Chcemy zrozumieć, co się tak naprawdę dzieje, by móc zatrzymać potężną falę hejtu do wszystkiego co inne – póki się jeszcze da.

Współorganizatorzy: Studencki Komitet Antyfaszystowski, Uniwersytet Zaangażowany, Antyfaszystowska Warszawa, Koło Naukowe ASP Tęcza, Syrena.

➤ program: www.powszechny.com/aktualnosci/w-polsce-nie-ma-faszyzmu.html”

 
%d bloggers like this: