Wybrane kategorie:

13/10/2019 (niedziela), 07:00 – 21:00:

Wybory Parlamentarne 2019.

Wydarzenie FB: … TBA.

W tym wpisie (jak robimy to co 4 lata) będziemy na bieżąco przekazywać Wam informacje przedwyborcze, w miarę ich dostępności:

  • informacje o tym jak głosować (korespondencyjnie, zamiejscowo, przez pełnomocnika),
  • gdzie głosować (adresy komisji wyborczych na Saskiej Kępie) i
  • na kogo głosować (spis kandydatów w wyborach do Sejmu i Senatu).

Postaramy się tez przybliżyć Wam informacje o technice głosowania, czyli ilości kart oraz ilości głosów jakie będzie można oddać w nadchodzących wyborach.
Stay tuned…

OBWODOWE KOMISJE WYBORCZE NA SASKIEJ KĘPIE (okręg wyborczy nr 4 – Warszawa) – informacja będzie aktualizowana, danej z maja 2019:

Nr. Lokalizacja Dla niepełnosprawnych Granice obwodu
447 ZHR, Praga-Południe ul. Jakubowska 18, 04-010 Warszawa TAK ul. Berezyńska: strona parzysta od nr 2 do nr 24, strona nieparzysta od nr 3 do nr 19, ul. Czeska: cała, ul. Estońska: cała, ul. Finlandzka: cała, ul. Francuska: strona nieparzysta od nr 31 do nr 49 ul. Gruzińska: cała, ul. Jakubowska: cała, ul. Lipska: strona parzysta od nr 4 do nr 20, strona nieparzysta od nr 3 do nr 15A, ul. Łotewska: cała, ul. Walecznych: strona nieparzysta od nr 3 do nr 29, ul. Wał Miedzeszyński: 870, 872
448 Szkoła Podstawowa 373, Praga-Południe ul. Angorska 2, 04-010 Warszawa nie ul. Angorska: strona parzysta od nr 6 do nr 14, strona nieparzysta od nr 13 do nr 27, ul. Londyńska: strona nieparzysta od nr 9 do nr 27, strona parzysta od nr 22 do nr 34, ul. Międzynarodowa: strona nieparzysta od nr 51 do nr 65 ul. Niekłańska: strona parzysta od nr 38 do nr 48, ul. Peszteńska: 5 oraz strona parzysta od nr 8 do nr 12, ul. Walecznych: 57, al. J. Waszyngtona: 3 oraz strona parzysta od nr 30/36 do nr 46
449 Zespół Szkół nr 21, Praga-Południe ul. Saska 78, 04-044 Warszawa nie ul. Międzynarodowa: strona parzysta od nr 52 do nr 68B
450 Zespół Szkół nr 21, Praga-Południe ul. Saska 78, 04-044 Warszawa nie ul. Adampolska: cała, ul. Angorska: 2, 3, 4, 5/9, ul. Berezyńska: strona nieparzysta od nr 23 do nr 37, strona parzysta od nr 26 do nr 44 ul. Dąbrówki: cała, ul. Elsterska: cała, ul. Francuska: strona parzysta od nr 30 do nr 52, ul. Irlandzka: cała, ul. Lipska: strona nieparzysta od nr 21 do nr 27, strona parzysta od nr 26 do nr 42, ul. Niekłańska: 37A, 39, 39A, ul. A. Nobla: strona parzysta i nieparzysta od nr 32 do nr 49, ul. Saska: strona parzysta od nr 78 do nr 102/104 oraz strona nieparzysta od nr 91 do nr 113, ul. Walecznych: strona nieparzysta od nr 33 do nr 51, al. J. Waszyngtona: strona parzysta od nr 2A do nr 26
451 XXXV Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa, Praga-Południe ul. Zwycięzców 7/9, 04-044 Warszawa nie ul. Dąbrowiecka: cała, ul. Francuska: strona nieparzysta od nr 1 do nr 27, ul. Genewska: strona nieparzysta od nr 21 do nr 39, strona parzysta od nr 22 do nr 40A, ul. Katowicka: cała, ul. Kryniczna: cała, ul. Nurska: cała, ul. Obrońców: strona parzysta od nr 2 do nr 20 oraz strona nieparzysta od nr 1 do nr 33, ul. Paryska: strona nieparzysta od nr 17 do nr 39, ul. Poselska: cała, pl. Przymierza: od nr 1 do nr 5, ul. Radziłowska: cała, ul. Szczuczyńska: cała, ul. Walecznych: strona parzysta od nr 4/6 do nr 32, ul. Wał Miedzeszyński : 820, 822, 844, 868, ul. Wąchocka: cała, ul. Zakopiańska: cała, ul. Zwycięzców: strona nieparzysta od nr 3/5 do nr 25 oraz strona parzysta od nr 2 do nr 24.
452 Szkoła Podstawowa nr 168, Praga-Południe ul. Zwycięzców 44, 03-902 Warszawa nie ul. Holenderska: cała, ul. Londyńska: 1A, 5, oraz strona parzysta od nr 2 do nr 16, ul. Międzynarodowa: strona nieparzysta od nr 41 do nr 49, ul. Niekłańska: strona parzysta od nr 26 do nr 34, ul. Peszteńska: 2, 3, ul. Walecznych: strona parzysta od nr auto do nr 70, ul. Zwycięzców 40, 42, 44, 47, 51, 53, 59
453 Szkoła Podstawowa nr 168, Praga-Południe ul. Zwycięzców 44, 03-913 Warszawa nie ul. Międzynarodowa: strona parzysta od 32 do 50A, ul. Zwycięzców nr 63
454 Przedszkole nr 162 (wejście od ul. Francuskiej 34), Praga-Południe ul. Dąbrówki 3, 03-914 Warszawa nie ul. Francuska: strona parzysta od nr 2 do nr 28, ul. Królowej Aldony: cała, ul. Niekłańska: strona nieparzysta nr 9/11 do nr 29, ul. A. Nobla: strona nieparzysta od nr 3 do nr 29C oraz nr 14 i 16, ul. Obrońców: strona parzysta od nr 24 do nr 52 oraz strona nieparzysta od nr 39 do nr 47A, ul. Saska: strona parzysta od nr 50 do nr 76 oraz strona nieparzysta od nr 63/75 do nr 89, ul. J. Styki: cała, ul. Walecznych: strona parzysta od nr 34 do nr 62, ul. Zwycięzców: strona nieparzysta od nr 31 do nr 45
455 IV Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza, Praga-Południe ul. Saska 59, 03-914 Warszawa TAK ul. Meksykańska: cała, ul. Paryska: strona parzysta od nr 16 do nr 30, pl. Przymierza: 6, 8, ul. Saska: 59, ul. Wandy: strona nieparzysta od nr 3/7 do nr 15, strona parzysta od nr 6 do nr 16, ul. Zwycięzców: 28, 30, 32, 34
456 IV Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza, Praga-Południe ul. Saska 59, 03-936 Warszawa TAK ul. Brazylijska: strona parzysta od nr 4 do nr 26, ul. Kubańska: 4, 8, ul. Międzynarodowa: strona nieparzysta od nr 31A do nr 33, ul. Saska: 42, 44, 57, 57A, al. Stanów Zjednoczonych: strona nieparzysta od nr 21 do nr 35, ul. Wandy: 2, 4, 4A
457 Szkoła Podstawowa nr 143, Praga-Południe al. Stanów Zjednoczonych 27, 03-936 Warszawa nie ul. Brazylijska: strona nieparzysta od nr 3 do nr 15, ul. Międzynarodowa: 37, 37A, ul. Saska: 48, 48A
458 Prom Kultury Saska Kępa, Praga-Południe ul. Brukselska 23, 03-938 Warszawa TAK ul. Alzacka: cała, ul. Argentyńska: cała, ul. Ateńska: strona nieparzysta od nr 3 do nr 67, ul. Bajońska: cała, ul. Berneńska: cała, ul. Brukselska: strona nieparzysta od nr 1 do nr 21, strona parzysta od nr 4 do nr 26 oraz nr 44, 44A, 46, 46A, ul. Bułgarska: cała, ul. Drezdeńska: 3, ul. Genewska: strona parzysta i nieparzysta od nr 1 do nr 19A, ul. Grecka: cała, ul. Indyjska: cała, ul. Kanadyjska: cała, ul. Koreańska: cała, ul. Lotaryńska: cała, ul. Paryska: strona nieparzysta od nr 3 do nr 11/15, strona parzysta od nr 2 do nr 14, ul. Rapperswilska: cała, ul. Rumuńska: cała, ul. Rzymska: cała, ul. Saska: strona nieparzysta od nr 3 do nr 9L, al. Stanów Zjednoczonych: 16, 18, 20, 20B, ul. Wał Miedzeszyński: 389A, ul. Wersalska: cała, ul. Złoczowska: cała
459 Szkoła Podstawowa nr 397, Praga-Południe ul. Afrykańska 11, 03-938 Warszawa nie ul. Afrykańska: 7, 11, ul. Drezdeńska: 5, ul. Egipska: 6, ul. Lizbońska: cała, ul. Saska: strona parzysta od nr 2 do nr 16, al. Stanów Zjednoczonych: 24
460 Zespół Szkół nr 37, Praga-Południe al. Stanów Zjednoczonych 24, 03-909 Warszawa TAK ul. Afrykańska: strona parzysta od nr 12 do nr 16E, ul. J. Nowaka-Jeziorańskiego: od nr 53 do 53G, al. Stanów Zjednoczonych: 26
461 Szkoła Podstawowa nr 397, Praga-Południe ul. Afrykańska 11, 03-914 Warszawa Stały ul. gen. T. Bora-Komorowskiego: nr 56, 56A, 56B, 56C ul. J. Nowaka-Jeziorańskiego: strona parzysta i nieparzysta od nr 44 do 52, ul. gen. S. Skalskiego: 1, 3, 5
462 Przedszkole nr 295, Praga-Południe ul. Afrykańska 9, 03-914 Warszawa TAK ul. Afrykańska: 3, 5, 5A, ul. Arabska: strona parzysta od nr 2 do nr 10, ul. Ateńska: strona parzysta od nr 6 do nr 12, ul. Egipska: 3, 5, ul. Nubijska: cała
463 Dom Pomocy Społecznej im. Matysiaków, Praga-Południe ul. Arabska 3, 03-947 Warszawa TAK ul. Afrykańska: strona parzysta od nr 2 do nr 10, ul. Algierska: cała, ul. Arabska: 5, ul. Ateńska: 2, ul. Libijska: cała, ul. Marokańska: cała, ul. Wał Miedzeszyński: 345
1134 Dom Pomocy Społecznej im. Matysiaków, Praga-Południe ul. Arabska 3, 03-977 Warszawa nie Dom Pomocy Społecznej im. Matysiaków

 

źródło: 

Technika głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu

już niedługo!

Kalendarium przedwyborcze:

do 26 sierpnia 2019 r.* zawiadomienie Państwowej Komisji Wyborczej: – przez organ partii politycznej o utworzeniu komitetu wyborczego, – przez pełnomocnika wyborczego o utworzeniu koalicyjnego komitetu wyborczego lub o utworzeniu komitetu wyborczego wyborców
do 26 sierpnia 2019 r. powołanie okręgowych komisji wyborczych
do 29 sierpnia 2019 r. dokonywanie przez komisarzy wyborczych zmian w podziale na obwody głosowania i zmian siedzib obwodowych komisji wyborczych
do 3 września 2019 r. do godz. 24:00 zgłaszanie list kandydatów na posłów i kandydatów na senatorów w celu zarejestrowania
do 9 września 2019 r.* utworzenie obwodów głosowania w szpitalach, zakładach pomocy społecznej, zakładach karnych i aresztach śledczych, domach studenckich i zespołach tych domów oraz ustalenie ich granic, siedzib i numerów
do 13 września 2019 r. podanie do wiadomości publicznej informacji o numerach i granicach obwodów głosowania oraz siedzibach obwodowych komisji wyborczych, w tym o lokalach przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także możliwości głosowania korespondencyjnego przez niepełnosprawnych i głosowania przez pełnomocnika
do 13 września 2019 r. zgłaszanie wniosków o utworzenie obwodów głosowania na polskich statkach morskich
do 13 września 2019 r. zgłaszanie kandydatów do składów obwodowych komisji wyborczych
do 13 września 2019 r. losowanie numerów list kandydatów przez Państwową Komisję Wyborczą
do 18 września 2019 r. losowanie numerów list kandydatów bez jednolitych numerów ogólnokrajowych przez Okręgowe Komisje Wyborcze
do 23 września 2019 r.* powołanie przez komisarzy wyborczych obwodowych komisji wyborczych
do 23 września 2019 r.* podanie do wiadomości publicznej informacji o numerach i granicach obwodów głosowania utworzonych za granicą oraz siedzibach obwodowych komisji wyborczych
do 23 września 2019 r.* sporządzenie spisów wyborców przez gminy
od 22 września 2019 r. do 30 września 2019 r.* składanie przez żołnierzy pełniących zasadniczą lub okresową służbę wojskową oraz pełniących służbę w charakterze kandydatów na żołnierzy zawodowych lub odbywających ćwiczenia i przeszkolenie wojskowe, a także ratowników odbywających zasadniczą służbę wojskową w obronie cywilnej poza miejscem stałego zamieszkania oraz policjantów z jednostek skoszarowanych, funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej oraz Służby Więziennej wniosków o dopisanie do wybranego przez nich spisu wyborców sporządzanego dla miejscowości, w której odbywają służbę
do 30 września 2019 r.* zgłaszanie komisarzowi wyborczemu przez wyborców niepełnosprawnych zamiaru głosowania korespondencyjnego w kraju, w tym przy pomocy nakładek na karty do głosowania w alfabecie Braille’a
od 28 września 2019 r. do 11 października 2019 r. do godz. 24:00 nieodpłatne rozpowszechnianie audycji wyborczych w programach publicznych nadawców radiowych i telewizyjnych przygotowanych przez komitety wyborcze
do 3 października 2019 r. podanie przez okręgowe komisje wyborcze w formie obwieszczenia, informacji o zarejestrowanych listach kandydatów na posłów i kandydatach na senatorów
do 4 października 2019 r. składanie wniosków o sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowania
do 8 października 2019 r. składanie wniosków przez wyborców o dopisanie ich do spisu wyborców w wybranym przez siebie obwodzie głosowania
do 8 października 2019 r. składanie przez komitety wyborcze wyborców zrzeszonych w zarejestrowanych organizacjach mniejszości narodowych oświadczeń do Państwowej Komisji Wyborczej o korzystaniu ich list kandydatów na posłów ze zwolnienia z warunku określonego w art. 196 § 1 Kodeksu wyborczego, tj. obowiązku przekroczenia progu wyborczego
do 10 października 2019 r. zgłaszanie przez wyborców przebywających za granicą wniosków o wpisanie do spisu wyborców w obwodach głosowania utworzonych za granicą
do 10 października 2019 r. zgłaszanie przez wyborców przebywających na polskich statkach morskich wniosków o wpisanie do spisów wyborców w obwodach głosowania utworzonych na tych statkach
11 października 2019 r. o godz. 24:00 zakończenie kampanii wyborczej
12 października 2019 r. przekazanie przewodniczącym obwodowych komisji wyborczych spisów wyborców
13 października 2019 r. w godz. 7:00‑21:00 przeprowadzenie głosowania

* Terminy ustawowe zgodnie z art. 9 § 2 i 3 Kodeksu wyborczego

źródło: https://wybory.gov.pl/sejmsenat2019/pl/kalendarz

Zaświadczenie o prawie do głosowania:

Głosowanie korespondencyjne:

Głosowanie przez pełnomocnika:

%d bloggers like this: