ZNAJDŹ NA KĘPIE (kategorie):
Od wtorku, 16 sierpnia, ciąg ulic Saskiej i Egipskiej zostaną zamknięte dla ruchu. Kierowcy pojadą objazdami. Zmienią się trasy Warszawskiego Transportu Publicznego.

Ponieważ fragment od al. Stanów Zjednoczonych do skrzyżowania z Afrykańską jest pełen ubytków i nierówności, warszawscy drogowcy wyremontują tu nawierzchnię. Nie będzie to jednak tylko samo sfrezowanie starego asfaltu i położenie nowego. Zostanie także wymieniona podbudowa do ok. 55 cm w głąb drogi. Wzmocni ona warstwy pod nawierzchnią, tak aby była jak najlepiej zabezpieczona przed osiadaniem i powstawaniem kolein.

Początek remontu: 2022-08-16
Koniec remontu:2022-10-23
Zamknięcie jezdni
 
We wtorek, 16 sierpnia o godz. 6.00 na dwa miesiące ulice Saska i Egipska od al. Stanów Zjednoczonych do ul. Afrykańskiej zostaną zamknięte dla ruchu kołowego, a chodniki wzdłuż niego zostaną zwężone o połowę. Nie będzie można zjechać z al. Stanów Zjednoczonych w ul. Saską w kierunku Gocławia. Połączenia z ul. Saską nie będą miały ulice Lizbońska, Argentyńska, Lotaryńska i Ateńska. Jadący od strony Gocławia będą musieli skręcić w ul. Afrykańską. 
 
Dojazd do ulic Kanadyjskiej, Rapperswilskiej i Argentyńskiej będzie zapewniony od ul. Lotaryńskiej przez Indyjską, na której zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy.
 
Dojście i dojazd do posesji oraz parkingów i miejsc postojowych zlokalizowanych w obszarze robót zostaną utrzymane. W razie konieczności czasowego zamknięcia dojazdu – wykonawca powiadomi wcześniej użytkowników. Przejścia dla pieszych przez ul. Saską i Egipską będą udostępniane naprzemiennie w ramach postępu prac. Przejazd rowerowy na skrzyżowaniu Saskiej i al. Stanów Zjednoczonych zostanie utrzymany.
 
Objazdy wyznaczono:
  • z Saskiej – al. Stanów Zjednoczonych, Wałem Miedzeszyńskim, Afrykańską do Bora-Komorowskiego;
  • z al. Stanów Zjednoczonych – ul. Urugwajską, Lizbońską, Afrykańską do Bora-Komorowskiego;
  • z Bora-Komorowskiego i Wału Miedzeszyńskiego – Afrykańską, Wałem Miedzeszyńskim, Wersalską, Paryską i Zwycięzców do Saskiej;
  • z Ateńskiej – Brukselską, Paryską i Zwycięzców do Saskiej;
  • z Brukselskiej – Ateńską i Afrykańską do Bora-Komorowskiego
Sygnalizacja świetlna zostanie dopasowana do zmian na skrzyżowaniach:
  • Egipskiej, Afrykańskiej i Bora-Komorowskiego;
  • Afrykańskiej z Wałem Miedzeszyńskim.
Na skrzyżowaniu Ateńskiej i Saskiej – sygnalizacja świetlna zostanie wyłączona.
 
 
Komunikacja: 
Od wtorku, 16 sierpnia, na trasy objazdowe zostaną skierowane linie autobusowe 111, 117, 123, 147, 507, 509, E-1 oraz N02, N22 i N72.

 
Więcej informacji na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.
 
 
 
 
 
%d bloggers like this: