Select Page

W związku z utrudnieniami w ruchu drogowym w centrum Warszawy, wynikającymi z pożaru Mostu Łazienkowskiego, Komitet Organizacyjny ORLEN Warsaw Marathon w porozumieniu z władzami Miasta podjął decyzję o zmianie trasy biegu na 42,195 km.

mapa_pl

Pożar Mostu Łazienkowskiego i będące jego konsekwencją znaczne utrudnienia komunikacyjne to ogromne wyzwanie nie tylko dla władz Warszawy, lecz także dla nas, jako organizatorów największej imprezy biegowej w Polsce. Udało nam się wyznaczyć alternatywny przebieg trasy maratonu zachowując jednocześnie jej płaski profil i szybki charakter. Było to możliwe dzięki wytężonej pracy zespołu organizacyjnego oraz dużej otwartości ze strony władz miasta  – mówi Leszek Kurnicki, szef komitetu organizacyjnego ORLEN Warsaw Marathon.

Najważniejszą zmianą jest skierowanie maratończyków po przebiegnięciu Mostu Świętokrzyskiego na Powiśle, co odciąży ścisłe centrum Warszawy i Stare Miasto. Dalej na południe trasa prowadzić będzie już według wcześniej przedstawionego planu.

Oprócz maratonu, tego samego dnia w ramach ORLEN Warsaw Marathon, odbędzie się bieg na 10 km, którego trasę przedstawimy w ciągu najbliższych kilku dni. W przeddzień głównych dystansów, 25 kwietnia, z Krakowskiego Przedmieścia wystartuje Charytatywny Marszobieg Biegam, Bo Lubię POMAGAM na dystansie 4,6 km.

Aby zarejestrować się do na wybrany dystans, trzeba wypełnić formularz na stronie www.orlenmarathon.pl oraz wnieść opłatę startową.