Select Page

27/08/2016 (sobota), 15:00, Park Skaryszewski:

Program projektu „TABOR – cygańskie lato na Grochowie”.

Centrum Promocji Kultury zaprasza do udziału w letnim projekcie pt. „TABOR – cygańskie lato na Grochowie”, który startuje już w tę sobotę o 15:00. Jest to cykl koncertów, pokazów filmowych i warsztatów, prezentujących niezwykle ciekawą i różnorodną kulturę romską. Wszystkie wydarzenia w ramach cyklu są bezpłatne i odbywają się, poza nielicznymi wyjątkami, w Muszli Koncertowej w Parku Skaryszewskim.

  • Wystawa fotograficzna „Rodziny Romskie z Pragi Południe”. Przestrzenią wystawy będzie Muszla Koncertowa w Parku Skaryszewskim. Wystawa czynna od 1.07.16 do 31.08.16.
  • Integracyjne warsztaty plastyczne dla dzieci – szczegóły na stronie: www.cpk.art.pl

27 sierpnia (SOBOTA)

15.00 – Warsztaty tradycyjnego tańca cygańskiego. Zapisy prowadzi OPS Praga Południe – a.awksentiuk@ops-pragapoludnie.pl, tel. 22 277-33-69.

19.00 – Koncert Zespołu TERESA MIRGA I KAŁE BAŁA.
Kałe Bała – Cygański zespół muzyczny Kałe Bała (po polsku oznacza Czarne Włosy). Założycielką jest wybitna pieśniarka Teresa Mirga – Cyganka z Czarnej Góry koło Zakopanego. Wywodzi się ze szczepu Cyganów – Bergitka Roma czyli górskich Cyganów, którzy najwcześniej sie osiedlili. Spośród Cyganów to właśnie ze szczepu Brergitka Roma jest najwięcej wykształconych Cyganów. Kałe Bała koncertuje zarówno na wielkich światowych scenach, jak również podczas kameralnych imprez oraz w kościołach i synagogach. Grają wspaniałą, tradycyjną muzykę cygańską swego regionu. To styl nieco odróżniający się od również tradycyjnego Polska czy Ruska Roma, ale pozostawia niezapomniane wrażenia.

 

Pełny program wszystkich wydarzeń znajdziecie tu:

2016-07-02 07_45_23-CPK plakat.cdr - CPK-plakat-Tabor.pdf