Select Page

2017/06/04 (niedziela), 06:00, zbiórka na rogu Zwycięzców i Międzynarodowej:

wycieczka ornitologiczna po terenie ogrodów działkowych.

W najbliższą niedzielę, 4. czerwca, Stowarzyszenie Stołeczne Towarzystwo Ochrony Ptaków (STOP) zaprasza na bezpłatną wycieczkę na ptaki ze świetnym przewodnikiem. Będziemy tropić ptaki żyjące na dużym terenie zielonym – ogródków działkowych w okolicy ul. Międzynarodowej.

Wycieczkę poprowadzi ornitolog Krzysiek Kajzer, który ma bardzo duże doświadczenie w terenie, rozpoznaje wszystkie możliwe ptaki i bardzo ciekawie o nich opowiada. Dzięki wycieczce z Krzyśkiem zawsze można się sporo nauczyć. W dodatku nadal trwa czas, gdy ptaki intensywnie śpiewają, więc jest dobra okazja do nauki rozpoznawania ptasich głosów.

Ogrody działkowe wzdłuż ul. Międzynarodowej stanowią jeden, cenny i spójny ekosystem z Parkiem Skaryszewskim i Błoniami Elekcyjnymi. To zielone płuca prawobrzeżnej Warszawy. Tramwaje Warszawskie chcą zamienić część tego terenu zielonego w torowisko, twierdzą, że nie jest to teren wartościowy przyrodniczo. Nie zgadzają się z tym przyrodnicy i mieszkańcy Pragi Południe. Wspólnie walczymy o to, by te tereny nie zostały zniszczone, by pozostały oazą spokoju i zieleni dla ludzi i zwierząt.

Wstęp na wycieczkę dla wszystkich uczestników otwarty i bezpłatny.

Wycieczka startuje o 6. rano, bo rano możemy zobaczyć i usłyszeć najwięcej ptaków.
Zbiórka na rogu ul. Zwycięzców i ul. Międzynarodowej, żeby było blisko do mostku nad Kanałem Wystawowym i wejścia na działki.