Select Page

24/06/2017 (sobota), 12:00, Stół Powszechny:

Bliskość w ruchu / zajęcia dla dzieci i rodziców / vol. 10.

Bliskość w ruchu to doświadczanie ruchu i BLISKOŚCI w zabawie i kontakcie rodzic-dziecko poprzez pracę z ciałem. Rodzice i dzieci rozwiną dzięki temu nową formę komunikacji, która sprawi radość obojgu. Dzieci zwiększą swoje umiejętności motoryczne i pewność siebie, a ich rodzice staną się bardziej ufni wobec siebie i swoich dzieci. Spotkania to nauka świadomego i kontrolowanego ruchu, który jest dla dzieci punktem wyjścia do świadomego radzenia sobie z emocjami również w kontaktach społecznych.
Doświadczenie bliskości, miłości oraz czułej i wrażliwej na potrzeby dziecka obecności opiekuna jest fundamentem dla budowania poczucia bezpieczeństwa, które zapewnia dziecku prawidłowy rozwój mózgu. Ma to ogromny wpływ na rozwój jego inteligencji emocjonalnej i społecznej oraz części mózgu odpowiedzialnych za odczuwanie, myślenie i zapamiętywanie.
Będziemy biegać, skakać, turlać się, latać i upadać, śmiać się i rozwijać spontaniczność, a wszystko to przyprawione oczywiście wyśmienitą zabawą i sporą dawką pozytywnej energii.
Dorosłe obowiązki zostawimy przed drzwiami. Najważniejsza jest nasza OBECNOŚĆ.
Naszą najważniejszą zasadą będzie brak przymusu i konieczności wyrobienia się w jakimś standardzie.

Prowadzenie:
Katarzyna Burzyńska – psycholog, terapeutka Ruchem Rozwijającym. Praktykuję różne techniki taneczne, wykorzystując je w pracy z kolektywem artystycznym SzurSure. Eksploruje ruch jako alternatywną formę komunikacji i narzędzie wykorzystywane w rozwoju.
Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywa od wielu lat. Począwszy od lekcji tańca przez zajęcia arteterapii i bajkoterapii na oddziale onkologicznym po pracę w przedszkolu, gdzie wspiera terapeutycznie dzieci z zaburzeniami rozwoju i trudnymi zachowaniami.

Pojedyncze wejście 30zl (para rodzic i dziecko)
Karnet na 4 zajęcia 110 zł (para rodzic dziecko)
Dzieci w wieku od 2 do 6 lat
Minimalna ilość uczestników do rozpoczęcia zajęć to 6 osób
Zapisy: katarzyna.sz.burzynska@gmail.com