Select Page

24/06/2017 (sobota), 15:00, Ogród Powszechny:

Ciało w Ogrodzie vol. 2 / Jej Perfekcyjność.

Tematem najbliższego spotkania z naszego nowego cyklu w Ogrodzie Powszechnym będzie „Ciało niebinarne”.

Niebinarność bardziej znana jest pod nazwą „genderqueer”. Za wyjaśnienie terminu niech posłużą słowa Chloe Aftel w Wysokich Obcasach, fotografki z Los Angeles, która robiła portrety osobom, nie czującym się ani mężczyznami, ani kobietami: „to tak szeroka kategoria, że gdybym miała znaleźć wspólny mianownik dla tych wszystkich osób, to poza sprzeciwem wobec binarnego podziału płci byłoby nim chyba tylko przekonanie, że każdy ma prawo określać swoją tożsamość”

„Płeć zawsze była dla mnie czymś nieokreślonym, trudnym do zdefiniowania. Uważałam, że jest płynna. Tożsamość ma tyle źródeł i ujść. Byłam ciekawa, jak patrzą na nią ludzie, którzy nie odnajdują się w klasycznym podziale na płcie – opowiada fotografka Adzie Petriczko z Wysokich Obcasów

O ciele niebinarnym, jego kategoriach, tożsamościach, wymiarach społeczno-politycznych i kontekstach kulturowych Łukasz Wójcicki porozmawia z Jej Perfekcyjnością.

Jej Perfekcyjność (metrykalnie Mariusz Drozdowski), polska działacza społeczna, socjologa i medioznawczynia, wykładowczyni na Uniwersytecie Warszawskim, założyciela i wieloletnia Prezesa Queer UW, Prezesa Zarządu Fundacji Pro Diversity oraz była Sekretara Zarządu Fundacji Wolontariat Równości i była Prezesa Fundacji LGBT Business Forum. Nie chce być utożsamiana z żadną płcią. (http://www.homopedia.pl/wiki/Jej_Perfekcyjność)

Rozmowę poprowadzi Łukasz Wójcicki, bloger, performer teatru Komuna/Warszawa, tancerz i atleta pracujący z ciałem, edukator genderowy (Głosy Przeciw Przemocy), krytyk queerowo-feministyczny, anarchista – https://lukaszwojcicki.noblogs.org/