Select Page

30/06/2017 (piątek), 19:00, Muszla Koncertowa w Parku Skaryszewskim:

Praski Blues.

Centrum Promocji Kultury zaprasza na nowy cykl koncertowy pod nazwą PRASKI BLUES. Ideą imprezy jest prezentacja różnych gatunków bluesa, granych i śpiewanych przez szerokie grono warszawskich muzyków, hołdujących tej muzyce i dobrze się w niej czujących. Każde ze spotkań rozpocznie się krótkim koncertem zaproszonego zespołu, który po występie, wraz z organizatorem poprowadzi wspólne, improwizowane granie, czyli Jam Session. Do tej części imprezy zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby podzielić się swym talentem i umiejętnościami z innymi muzykami i oczywiście z publicznością. Prosimy więc o zaproszenie rodziny, znajomych i przyjaciół, przyniesienie instrumentów i pozytywnych wibracji… Poszczególne koncerty poprowadzi red. Zbyszek Jędrzejczyk.

Nasze pierwsze spotkanie będzie miało miejsce 30 czerwca 2017 roku, o godzinie 19:00 w Muszli Koncertowej Parku Skaryszewskiego. Zagra na nim „saskokępska” grupa BLUES TIME, która zaprosi do wspólnego Jam Session.

BLUES TIME
Zespół powstały w tym składzie w 2010 roku, o wyraźnym charakterze bluesowym, nie stroniący jednak od boogie, country ballady czy rocka, często działający w formule tzw. otwartego jamu. Stąd wielu zaprzyjaźnionych muzyków, kolegów i przyjaciół, którzy zawsze się na koncertach pojawiają, często zasiada do wspólnego, spontanicznego grania. Element improwizacji jest jednym z głównych i podstawowych elementów zespołu i towarzyszy każdemu występowi. Przyświeca nam zasada dobrej zabawy z wspólnego, szczerego grania, przybliżaniu klasycznego, amerykańskiego bluesa w jego czystej formie, odciskając jednak na nim nasz osobisty urok, a więc gramy bez specjalnych pretensji do filharmonicznej precyzji, a tym bardziej do list przebojów… 🙂

Tomasz Bielecki – harmonijka
Zbyszek Jędrzejczyk – gitara akustyczna, śpiew
Włodzimierz Tyl – instrumenty klawiszowe
Piotr Gładkowski – bas
Andrzej Kubacki – perkusja