Select Page

03/09/2017 (niedziela), 19:00, PROM Kultury Saska Kępa:

Bartas Szymoniak / Warszawa – Prom Kultury Saska Kępa //.

Równo rok temu – na scenie PROMu mieli Państwo okazję posłuchać na żywo, ale także obejrzeć premierowo videoclip do singlowego utworu „ALARM” Bartasa. W marcu 2017 r. miała miejsce premiera płyty pod tym samym tytułem. Artyści wracają, by zaprezentować cały materiał z tego wydawnictwa!!!

WSTĘP WOLNY!

ZAPRASZAMY!

 

BARTAS SZYMONIAK //

Twórca stylu BEATROCK – gatunku łączącego elementy beatboxu, wokali i żywych instrumentów / laureat „IDOLA”/absolwent Wydziału Jazzu AM w Katowicach / frontman grupy „Sztywny Pal Azji” (2008-2015) / Marek Sierocki powiedziął o nim: ” Ty tworzysz nowy gatunek muzyki „, podobnie napisał Onet.pl. Z kolei Dorota Wellman nazwała go „człowiekiem orkiestrą” //

Wszystkie dzwięki tworzy na żywo sam, własnym aparatem mowy ( bas, perkusja, trabki,śpiew itd. ) a następnie zapętla na tzw looper. Dźwięk po dźwięku, warstwa po warstwie. Tak powstaja kompozycje Artysty – człowieka orkiestry. Towarzyszy mu jedynie gitarzysta i wokalista – Michał Parzymięso.

1.03. 2017 r. premierę miał album pt. „Alarm” , nagrany w taki właśnie sposób. Jest to pierwsza tego typu płyta w Polsce, będąca jednocześnie ilustracją muzyczną do słów najważniejszych poetów pokolenia Kolumbów. Wiersze A.Słonimskiego, K.K. Baczyńskiego oraz T.Gajcego zostały pokazane w nowatorskich aranżacjach beatrockera. „Alarm” w swoim brzmieniu odbiega od dotychczasowego ,schematycznego obrazu poezji w muzyce i nadaje jej zupełnie nowy wymiar. Płyta obok „Powstania” Lao Che zaliczana jest do najważniejszych w tej tematyce. Zapowiedzią albumu są tytułowy „Alarm”, „Portret” oraz „Wiatr”. Podczas koncertu prezentowane są wszystkie utwory z płyty i są prawdziwą gratką dla osób ceniących sobie wybitną polską poezję i nowatorstwo w sztuce.
Marek Sierocki o „Alarmie” : „Dla mnie jest to coś wyjątkowego! Myślałem, że połączenie beatrocka z takim tekstem jest niemożliwe, tymczasem Ty sprawiasz, że to żyje na nowo” //