Select Page

17/09/2017 (niedziela), 19:00, PROM Kultury Saska Kępa:

Kraj za miastem – premiera płyty Tria WoWaKin i koncert do tańca.

17 września o godzinie 19:00 w PROMie Kultury (ul. Brukselska 23)  pojawi się zespół WoWaKin, grający muzykę tradycyjną i folkową, także we współczesnych aranżacjach. Koncert będzie także promocją debiutanckiej płyty „Kraj za miastem”. Członkowie zespołu zebrali fundusze na portalu crowdfundingowym.

Bilety można zakupić bezpośrednio w PROMie Kultury lub przez portale internetowe.

Trio WoWaKin tworzą muzycy: Paula Kinaszewska, Mateusz Wachowiak i Bartłomiej Woźniak. Artyści zdobyli do tej pory wiele nagród i wyróżnień, m.in.: w Konkursie Polskiego Radia  „Nowa Tradycja” i na Mikołajkach Folkowych 2016. Zespół został także zaproszony do największych na świecie Targów Muzyki Światowej WOMEX 2017.
Koncert w PROMie Kultury będzie okazją do usłyszenia premierowych utworów z debiutanckiej płyty „Kraj za miastem”. Muzycy uczyli się tradycyjnej gry na instrumentach od mistrzów ze wsi radomskiej, kieleckiej i sannickiej. Podczas swoich wykonań nawiązują do dawnych zabaw tanecznych, zwanych „zabawami na dechach”. 17 września zagrają pieśni, szalone oberki i polki: do tańca i do zasłuchania. Zjawi się także gość specjalny: Maria Siwiec z Gałek Rusinowskich. Podczas koncertu będzie można nabyć nową płytę zespołu.

Wykonawcy:

  • Maria Siwiec z Gałek Rusinowskich – gość specjalny
  • Paula Kinaszewska – wokal, skrzypce
  • Mateusz Wachowiak – akordeon
  • Bartłomiej Woźniak – gitara

/ bilety 15 zł /