Select Page

14/10/2017 (sobota), 16:00, Teatr Powszechny:

Uroczyste otwarcie Festiwalu KORCZAK 2017.

XXI Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK 2017 potrwa aż 12 dni. W tym czasie zaplanowanych jest ponad 100 wydarzeń festiwalowych. Teatr Powszechny także i w tym roku stanie się Centrum festiwalowych wydarzeń.
XXI edycja Festiwalu KORCZAK będzie przebiegać w nowej formule, która opierać się będzie na dwóch platformach projektowych.

Festiwal KORCZAK – Platforma Artystyczna
W ramach tej platformy Widzowie festiwalowi będą mogli obejrzeć polskie spektakle konkursowe, podlegające ocenie festiwalowego Jury. To najlepsze polskie produkcje teatralne dla dzieci i młodzieży. Jej organizatorem jest Polski Ośrodek ASSITEJ we współpracy z Teatrem Powszechnym.

Festiwal KORCZAK – Platforma Edukacji Teatralnej
Spektakle zagraniczne, spektakle premierowe, koncerty, pokazy warsztatowe oraz warsztaty odbędą się w ramach tej platformy. Platforma Edukacji Teatralnej: „MAM WPŁYW, TWORZĘ, ZMIENIAM” – to interdyscyplinarne działania dla dzieci i młodzieży, które mają za zadanie w kompleksowy sposób uświadomić młodym widzom jak duży wpływ mają na tworzenie kultury w swoim otoczeniu. Partnerem strategicznym jest Teatr Powszechny.

Festiwal bez ograniczeń!
Zapraszamy małych i dużych Widzów do udziału w tegorocznym Festiwalu KORCZAK! W programie każdy odnajdzie propozycje teatralne, artystyczne oraz warsztatowe dla siebie: niemowlaki, przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i średnich, studenci, rodzice, dziadkowie, nauczyciele oraz wychowawcy!
Do zobaczenia!

Kalendarz spektakli i warsztatów (PDF)