Select Page

28 & 29/10/2017 (sobota & niedziela), 19:30 & 18:00, Teatr Powszechny:

„Gwałt. Głosy“, reż. Agnieszka Błońska l 2 pokazy w Powszechnym!

„Gwałt. Głosy” to teatralny protest wobec powszechnego zjawiska przemocy seksualnej wobec kobiet. To próba zmierzenia się ze złożonością tego problemu, dekonstrukcji potocznego myślenia i zakwestionowania społecznej percepcji. To oddanie głosu tym, które najczęściej nie są pytane: kobietom, które doświadczyły przemocy. Kobietom, które swoim wielogłosem opowiadają o doświadczeniu nieposiadającym narodowości, wieku ani orientacji. O gwałcie. Głosy kobiet przeplatają się tu ze sobą, nawiązując do indywidualnych doświadczeń i odrębnych historii. Historii, które zdarzyły się naprawdę.

Punktem wyjścia do pracy nad spektaklem były badania dotyczące przemocy seksualnej i sytuacji kobiet mających za sobą doświadczenie gwałtu, przeprowadzone przez Fundacja na rzecz Równości i Emancypacji STER we współpracy ze Stowarzyszenie na Rzecz Kobiet Victoria z Rzeszowa i Stowarzyszenie WAGA z Gdańska.

➤ strona spektaklu: http://www.powszechny.com/spektakle/gwalt-glosy,s888.html

GWAŁT. GŁOSY
Sylwia Chutnik
reżyseria: Agnieszka Błońska
reżyseria świateł: Artur Sienicki
producentka spektaklu: Anna Grzelewska
obsada: Alicja Aleksandrowicz, Agnieszka Bińczycka, Ana Forma, Jolanta Gawęda, Elżbieta Hołoweńko, Aleksandra Magryta, Rozalia Merzicka, Danuta Nagórna, Zofia Nawrocka, Jolanta Olszewska, Natalia Skoczylas, Alina Synakiewicz, Anna Zajdel


Dwa pokazy w Powszechnym!
➤ 28 października, godz. 19.30
➤ 29 października, godz. 18.00
➤ bilety on-line: http://www.powszechny.com/rezerwacja/termin.html?id=242