Select Page

16/02/2018 (piątek), 18:00, Restauracja Bunuel:

IV otwarte spotkanie „Wiatraka”.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/1139613382842563/.

„Mieszkasz na Gocławiu, Grochowie, Kamionku lub Saskiej Kępie? Chcesz mieć większy wpływ na swoje otoczenie? Myślisz o tym, by działać lokalnie i wspólnie z innymi realizować swoje pomysły?

Jeśli tak, to 16 lutego o godz. 18.00 przyjdź na otwarte spotkanie Stowarzyszenia „Wiatrak”, które „Wiatrak” organizuje na Saskiej Kępie, w restauracji Bunuel przy ulicy Walecznych 61.

Na spotkaniu porozmawiamy o tym, co i przy jakich okazjach możemy zrobić wspólnie oraz jak możemy wspierać lokalne inicjatywy. Na pewno opowiemy o zgłoszonych przez nas projektach do budżetu partycypacyjnego oraz o zbliżających się wyborach do rad osiedli (samorządów mieszkańców).

Nasze Stowarzyszenie to lokalna, dzielnicowa organizacja, która stawia sobie za cel zwiększenie wpływu mieszkańców na rozwój naszej dzielnicy. Zabiegamy m.in. o więcej jawności w lokalnym życiu publicznym, ochronę terenów zielonych i walkę z nadużyciami ze strony „deweloperów”. Chcemy, by mieszkańcy Gocławia, Grochowa, Kamionka i Saskiej Kępy byli aktywni i umieli się organizować w obronie swoich praw i na rzecz realizacji wspólnych inicjatyw. Współtworzymy akcję „Cicho jest w Parku Skaryszewskim”, składamy projekty do budżetu partycypacyjnego, występujemy też z postulatami ws. budowy obwodnicy śródmiejskiej na terenie naszej dzielnicy.