Select Page

03/04/2018 (wtorek), 20:30, Mózg Warszawa:

Too many fireworks presents: Dane Joe/Neta Polturak/SKY/BIBI.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/305208086674281/.

„3 kwietnia w Mózgu spotkają się cztery artystki: dwie mieszkające w Warszawie, a dwie w Berlinie, które łączy zamiłowanie do syntezatorów i z jednej strony mroku, a drugiej łagodności. Koncert jest kolejnym przystankiem ich wspólnej trasy po Niemczech i Polsce. Dodatkową okazją jest niedawna premiera płyty BIBI, „The Love Essay”.

DANE JOE (ambient-occasionally danceable-creepy-pop)

Dane Joe AKA Adi Koom jest miejską wiedźmą z Jerozolimy, obecnie rezydującą w Berlinie. Od wielu lat udzielała się jako wokaliska, gitarzystka I kompozytorka muzyki elektronicznej, ale Dane Joe to jej pierwszy solowy projekt. Trzy lata temu wydała swoją pierwszą EP-kę, Detoxification, a niedawno debiutancki longplay, New Age. Współzałożycielka berlińskiego labelu Baby Satan Records. W swojej muzyce Dane Joe łączy zebrane przez siebie nagrania terenowe, kosmiczne syntezatory, brudny dźwięk automatycznej perkusji, elektryczną gitarę, łagodny śpiew i głosy rodem z koszmaru.

NETA POLTURAK (dark pop, experimental pop)

Jedna z najbardziej obiecujących talentów eklektycznej undergroundowej sceny Tel Awiwu. Spacerując po rozmytej granicy między mrocznymi eksperymentami i melodyjnym popem, tworzy utwory zarówno atmosferyczne, jak i i niezwykle mocne, a wspiera je androgyniczna, hipnotyzująca i porażająco piękna sceniczna persona Nety. „Wybuchowe połączenie mroku Rowlanda S. Howarda i surowej mocy PJ Harvey” – Patrick McCumiskey

SKY / sorrowkillsyouth (heartcore, death r&b, witchgaze)

SKY jest jednoosobowym dźwiękowym egzorcyzmem lęków i smutku. Językiem marzeń i koszmarów, bombardujących beatów i groźnych syntezatorów walczy, by w końcu pogodzić się z duchami przeszłości i uśpić mieszkające w niej demony. Jej utwory przypominają ścieżkę dźwiękową do sezonu Twin Peaks, który nigdy nie powstał. Debiutancka EP-ka SKY, Lullabies, ukazała się w zeszłym roku nakładem internetowej oficyny Trzy Szóstki, a wersja kasetowa – niedawno w berlińskim Black Verb Records.

BIBI (kitch-pop, synth-violence, fractured-lullabies)

bibi muzykę pisze w formie esejów. Porusza tematy, o których ludzie wstydzą się rozmawiać ze znajomymi (nawet po pijaku) i zamienia je w kicz-pop i syntezatorową przemoc. W 2014 roku w mikrolabelu Jasień wydała pierwszą kasetę „Poemat o dorastaniu”, a 8 marca tego roku premierę miał drugi album „The love essay”, wydany nakładem wytwórniTrzy Szóstki, Baby Satan Records i Katzwijm Records.

Wstęp: 15 zł”