Select Page

25/05/2018 (piątek), 20:30, Park Skaryszewski:

Szukamy słowika w Skaryszaku | Spacer ze Stanisławem Łubieńskim.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/584634385235808/.

„Słowik, bohater bajek, baśni, legend i podań. Patron kochanków, natchnienie poetów, ulubiony śpiewak króla. No właśnie – podobno Władysław Jagiełło tak zasłuchał się w jego kląskania, trele, gwizdy i terkoty, że zapomniał o bożym świecie i przyodziewku odpowiednim na wiosenne wieczory. Skutkiem tego bardzo wiekowy już król zaziębił się i w rezultacie zmarł. Trudno winić wirtuoza, ale króla szkoda. W parku Skaryszewskim, spotkamy aż dwa gatunki europejskich słowików. Rdzawego i szarego. Jeżeli zaszczycą nas swoim koncertem, spróbujemy odpowiedzieć na odwieczne pytanie: który z nich śpiewa lepiej?

Spacer poprowadzi Stanisław Łubieński – pisarz i kulturoznawca. Debiutował reportażem historycznym „Pirat stepowy”, biografią ukraińskiego przywódcy Nestora Machno. Swoją pasją ornitologiczną dzieli się w książce „Dwanaście srok za ogon”, za którą czytelnicy uhonorowali go nagrodą NIKE 2017.

Bilet: 5 zł.

Zapisy: magdalena.staroszczyk@muzeumwarszawy.pl lub poprzez stronę muzeumpragi.pl

Wydarzenie towarzyszące sesji naukowej Miasta i zwierzęta | Humanistyczne Perspektywy Badania Miasta X. oraz ekspozycji 90. urodziny warszawskiego ZOO | wystawa czasowa.