Select Page

08/06/2018 (piątek), 18:00, Stół Powszechny:

Lesbijski Performens. Sztuka manifestowania. warsztaty.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/1674788009273611/.

„SISTRUM & STÓŁ POWSZECHNY – LESBIJSKI PERFORMENS. Sztuka manifestowania. Warsztaty

Od pół roku pod hasłem Przestrzeni Kultury Lesbijskiej* dzielimy się wiedzą na temat polskiej kultury kobiet nieheteronormatywnych i razem ją tworzymy. Zapraszamy na ostatnie spotkanie tego sezonu.

Jego istotą będzie współdziałanie i kreacja, bo to rodzaj warsztatu artystyczno-aktywistycznego przygotowującego do Parady Równości w Warszawie. Dla inspiracji opowiemy o formach manifestacji, o performensach i happeningach. Pokażemy przykłady ze świata, ze szczególnym uwzględnieniem działań kobiet nieheteronormatywnych – po tym wprowadzeniu przejdziemy do akcji. Zastanowimy się, jakie hasła są dla nas ważne, jak zwrócić uwagę na istotne dla nas kwestie i jak przedstawić je graficznie i performatywnie.
W końcu stworzymy transparenty z hasłami dotyczącymi kobiecej nieheteronormatywności.
Dodatkowo powstaną gadżety związane z nazwą stowarzyszenia: Sistrum to inaczej grzechotka. A grzechotki swoim hałasem mają symbolicznie przypominać o obecności lesbijek* w naszym społeczeństwie.

MATERIAŁY
Sistrum zagwarantuje cześć materiałów, ale – prosimy – w miarę możliwości zabierzcie ze sobą wszystko przyda się w twórczym działaniu.”