Select Page

23/06/2018 (sobota), 19:00, Teatr Powszechny:

Bogowie – spektakl / Gods – performance / Strefa WolnoSłowa.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/243759503061251/.

„Zapraszamy na nowy spektakl Strefy WolnoSłowej – trzecią część teatralnej trylogii Zwierzęta-Ludzie-Bogowie!
Gramy 23 czerwca o 19.00 na Dużej Scenie Teatru Powszechnego.

Po spektaklu jam session grupy muzycznej Strefy WolnoSłowej pod batutą Raya Dickaty’ego!

Większość aspektów życia społecznego zasadza się na tym, że wierzymy w coś, czego de facto nie ma; podejmujemy decyzje wierząc, że będzie jakaś przyszłość, bardzo często zależna od nieistniejących w realnym świecie czynników (np. bierzemy kredyt wierząc, że za 20 lat nadal będziemy w stanie go spłacać). To wiara w wyobrażone odróżnia najbardziej ludzi od innych zwierząt, pomaga tworzyć narracje, które m.in. sprawiły, że człowiek mianował się bogiem względem innych istot czy ludzi.

W wielokulturowej grupie performerów – amatorów i osób związanych ze sztuką, konfrontujemy się z tematem wiary jako czynnika porządkującego nasze życie. Zastanawiamy się, jak fakt, że wierzymy w wolny rynek, powszechną sprawiedliwość, świat bez granic czy zrównoważony rozwój wpływa na nasze codzienne wybory i funkcjonowanie w świecie. Odwołujemy się do bezpośrednich doświadczeń członków grupy – uchodźców, migrantów oraz osób pochodzenia poskiego, pytamy w co wierzą, a czego się boją, na co mają wpływ w codziennym życiu, kiedy wątpią w swoją sprawczość, a kiedy czują się bogami. Zderzamy nasze wierzenia z przesądami, stereotypami, słabymi punktami tej wiary. Próbujemy prześwietlić to, co najbardziej odróżnia gatunek ludzki od innych zwierząt.

Spektakl jest trzecią częścią teatralnej trylogii Strefy WolnoSłowej Zwierzęta-Ludzie-Bogowie, efektem końcowym kilkumiesięcznych warsztatów teatralnych, tanecznych, muzycznych i wizualnych z udziałem Polaków, migrantów i uchodźców.

Występują: Emil Arkuszewski, Valentina Baudolyno, Agnieszka Bąk, Ewelina Brudnicka, Marta „Tsu tsu“ Chlebicka, Amok Choreomaniak, Łukasz Cybiński, Barbie Herman, Olga Honharuk, Vira Hres, Katarzyna Iwańska, Magda Janiszewska, Runak Kadr, Kasia Katana, Olga Klochko, Agnieszka Korniłow, Alona Kozyr, Maciej Jan Kraśniewski, Pavlo Luhovyi, Elżbieta Mazur, Diego Meza, Joanna Mueller, Marta Nowicka, Khavra Pashaeva, Mohammadreza Rezazadeh, Anna Romanenko, Basia Rostek, Reza Samadzadeh, Aliaksandra Shapialevich, Valentina Sorochan, Kumar Sudheir, Angelika Szkołuda, Misiek Szy, Kamilla Tantasheva, Farid Torabpour, Monika Trzeciak, Monika Tuniewicz, Jacek Twarowski, Aliaksandr Unukovich, Supriya Wardejn

Reżyseria: Alicja Borkowska
Tekst: Przemysław Pilarski współpraca: Tomasz Gromadka
Choreografia: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Katarzyna Stefanowicz
Trening aktorski: Dorota Papis
Muzyka: Ray Dickaty oraz uczestnicy warsztatów muzycznych Strefy WolnoSłowej
Wizualizacje: Maria Porzyc oraz uczestnicy warsztatów wizualnych Strefy WolnoSłowej
Produkcja: Magdalena Duszyńska Łysak, Weronika Chinowska

Wstęp wolny po wcześniejszej rezerwacji miejsc: a.borkowska@strefawolnoslowa.pl

Projekt współfinansowany ze środków Komisji Europejskiej – Programu Kreatywna Europa w ramach projektu Beyond Theater