Select Page

22/07/2018 (niedziela), 19:00, Stół Powszechny:

Wydawcy w Ogrodzie / vol.3 / Dym.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/212247909628320/.

„Odcinek numer trzy ogrodowych spotkań z wydawnictwami niezależnymi poświęcimy gorzowskiej inicjatywie dym. Bo też Dym to nieco więcej niż label – to także cykliczny festiwal prezentujący muzykę niezależną – Dym Festiwal – oraz miejsce działań wszelakich – SEJF. Naszym gościem będzie Mateusz Rosiński, którego zapytamy m.in. o to, jaką rolę muzyka niezależna pełni w animowaniu lokalnej sceny kulturalnej i którędy wiedzie droga od małej oficyny wydawniczej do ogólnopolskiego festiwalu. A potem posłuchamy setu Wrong Dials aka wd30.

Kontynuujemy zeszłoroczny wakacyjny cykl spotkań muzycznych. Podczas czterech lipcowych niedziel w Ogrodzie Powszechnym przyjrzymy się bliżej polskim labelom niezależnym. Z prowadzącymi je osobami porozmawiamy o ich praktykach wydawniczych, motywacjach i celach. Czy nośnik ma znaczenie dla wydawanej muzyki? Co oznacza bycie niezależnym wydawcą? Czy na tym się zarabia? A może to forma aktywizmu? Kuratorstwa? Zajawki? Słowem – spróbujemy dowiedzieć się po co to wszystko.

Cztery spotkania to cztery różne historie o wspólnym mianowniku – muzyce niezależnej. Każdemu towarzyszył będzie mini showcase, czyli prezentacja artystów związanych z labelem.

Kolejne spotkanie (ostatnie): 29 lipca w ogrodzie przed Teatrem Powszechnym.

Nad cyklem czuwa Kaśka Królikowska, która od ponad trzech lat wraz z Darkiem Pietraszewskim prowadzi niezależny label audio-wizualny Pointless Geometry. W zeszłym roku zainicjowała i poprowadziła cykl spotkań w Ogrodzie Powszechnym poświęconych muzyce improwizowanej – Improwizacje w Ogrodzie.

Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji do 2022 roku.