Select Page

„(NIE)ŁATWA SZTUKA PAKOWANIA. WARSZTATY EKOLOGICZNE.

➤ dla kogo: dla opiekunów i dzieci w wieku 6-10 lat (zakładamy aktywny udział opiekunów)
➤ kiedy: 1 grudnia 2018 r. (sobota), godz. 12.30 – 14.00
➤ gdzie: Teatr Powszechny w Warszawie, ul. Zamoyskiego 20
➤ zgłoszenia: n.grzedzinska@powszechny.com, 510 131 807
➤ koszt: warsztaty są bezpłatne, wymagana jest rezerwacja ze względu na ograniczoną liczbę miejsc

Śmieci na Ziemi przybywa z każdym dniem. Odpadki toną w oceanach, znajdujemy je też w lasach, parkach i na ulicach. Co może okazać się dla nas ratunkiem?

Podczas warsztatów wspólnie porozmawiamy o idei zero waste, o pomysłach na ograniczenie produkcji i zużycia jednorazowych pudełek i foliówek. W głównej części spotkania przygotujemy własne eko-opakowania. Jednym z nich będzie papierowa torba, która może nam posłużyć do wynoszenia śmieci suchych, drugim – materiałowe opakowanie na prezent lub zakupy, a trzecim – woskowijka, czyli chusteczka, którą zastąpimy folię spożywczą.
Zapraszamy do wspólnej, ekologicznej zabawy!

➤ prowadząca warsztaty:
Aleksandra Górecka – zawodowo edukatorka i animatorka, z zamiłowania tworzy ceramikę, rysunki, fotografuje i gotuje. Absolwentka pedagogiki na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie współpracuje z Muzeum Sztuki Nowoczesnej, w którym oprowadza dzieci po wystawach i prowadzi dla nich twórcze warsztaty. Współpracowała też z Zachętą – Narodową Galerią Sztuki, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski oraz ze Sztukarnią. Działała w ogrodzie społecznościowym Motyka i Słońce na Jazdowie, gdzie poza opieką nad roślinami prowadziła także zajęcia dla dzieci. W zeszłym roku poprowadziła cykl rodzinnych warsztatów „Składniki ogrodu” przy Ogrodzie Powszechnym.

➤➤➤ Osoby biorące udział w warsztatach będą mogły zakupić bilet na spektakl „Jak ocalić świat na małej scenie?” w reż. Pawła Łysaka (6, 8 i 9 grudnia) z 30% zniżką. Szczegóły i rezerwacje: n.grzedzinska@powszechny.com.

Warsztaty odbywają się w ramach III edycji Festiwalu Sztuki i Społeczności Miasto Szczęśliwe.