Select Page

23/02/2019 (sobota), 20:00, Stół powszechny:

Slam dla klimatu + benefit.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/615353055590632/.

„Stół Powszechny zaprasza na trzeci już slam w Stole Powszechnym, tym razem na tematy i formy ekologiczne, prozwierzęce, posthumanistyczne. Piszcie i przynoście teksty już napisane, które godzą w szowinizm międzygatunkowy, rozprawiają się z klimatycznym negacjonizmem czy są wyrazem miłości do bioróżnorodności.

Wystąpić może każda osoba. Teksty wcale nie muszą być śmiertelnie poważnie, korzystajcie z groteski, z ironii, z absurdu, z sucharu, z autokompromitacji!

Przychodźcie z wierszami, z prozą, z manifestami, z najróżniejszymi tekstami z głowy i kartki o aktywizmie, apokalipsie, o nadziei.

ZAPISY DLA OSÓB CHCĄCYCH WYSTĄPIĆ: gromadka@riseup.net

ZASADY: Każda z osób występujących ma do dyspozycji 3 minuty. Teksty wykorzystane w slamie muszą być oryginalnymi utworami osoby występującej. W półfinale osoby mają 3,5 minuty, a w finale – 4 minuty. Dlatego najlepiej przygotować sobie trzy teksty! Występujemy BEZ REKWIZYTÓW.

Slam jest częścią Eliminacji do Mistrzostw Polski.

WJAZD: wolna cena/co łaska. Całość przeznaczona na OBÓZ DLA KLIMATU. W lipcu 2018 wydarzył się pierwszy Obóz dla Klimatu. Trwał pięć dni, przyjechało na niego 400 osób uczestniczących i ponad 80 osób prowadzących warsztaty i prezentujących swoją twórczość. Po pół roku rozpoczynają się przygotowania do Obozu dla Klimatu 2019. „Jesteśmy nieformalną grupą ludzi przekonanych, że głęboką przyczyną zmian klimatu jest systemowy wyzysk ludzi i przyrody. Potrzeba walki o sprawiedliwość społeczną i klimatyczną jest naszym motorem działania i najważniejszym powodem organizowania Obozu dla Klimatu 2019 – miejsca edukacji, samoorganizacji, nawiązywania współpracy pomiędzy pokrewnymi walkami i środowiskami.”

OSOBY WYSTĘPUJĄCE WCHODZĄ ZA DARMO.

NAGRODA DLA OSOBY ZWYCIĘSKIEJ GŁOSAMI LUDU: niedługo podamy szczegóły 🙂 „