Select Page

Drodzy, z przyczyn od nas niezależnych musimy odwołać niedzielny pokaz z dziedziny ekonomii. Bardzo Was przepraszamy za...

Opublikowany przez Nadwiślański Uniwersytet Dziecięcy Środa, 27 lutego 2019

„”Czy na plac zabaw wchodzi się za darmo?”. Pokaz naukowy Nadwiślańskiego Uniwersytetu Dziecięcego poświęcony edukacji ekonomicznej, dla dzieci w wieku 7+ oraz ich rodziców.

Czy drogi, którymi jeździsz codziennie do szkoły zostały zbudowane za pieniądze publiczne czy prywatne? Kto płaci Twojemu nauczycielowi za to, że Cię uczy? A Twój lekarz, czy leczy Cię za darmo? Szkoła, szpital, plac zabaw, boisko to przykłady obiektów użyteczności publicznej, tzn. takich, z których wszyscy mogą korzystać bezpłatnie. Ktoś jednak musiał zapłacić, aby one powstały. Kto i skąd wziął na to pieniądze? Podczas pokazu dzieci dowiedzą się, dlaczego płacimy podatki, czym jest budżet państwa oraz skąd biorą się w nim pieniądze. Wcielą się w rolę płatników różnych podatków, ale także dyrektora szpitala, komendanta policji czy dyrektora szkoły (nie przegapcie takiej okazji!), czyli korzystających z budżetu państwa.

Udział w pokazie jest nieodpłatny dzięki finansowaniu z budżetu partycypacyjnego Warszawy na rok 2019.

/ wstęp wolny, zapisy pod linkiem: https://bit.ly/2ScuI80 / „