Select Page

24/03/2019 (niedziela), 20:45, PGE Narodowy:
Mecz Polska-Łotwa.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/2234629943417800/.

„Polacy zmierzą się z Łotwą w ramach eliminacji do mistrzostw Europy w 2020 roku. Dla Biało-Czerwonych będzie to pierwszy mecz eliminacyjny do tych rozgrywek.
24 marca na PGE Narodowym reprezentacja Polski rozegra swój drugi mecz eliminacyjny do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2020, jednocześnie będzie to pierwsze spotkanie Biało-Czerwonych w ramach tych eliminacji na PGE Narodowym. O godz. 20.45 piłkarze zmierzą się z Łotwą. Jeśli wybierasz się na to spotkanie, koniecznie zapoznaj się z poniższym informatorem.
HARMONOGRAM:
18:45 – otwarcie bram dla kibiców
20:45 – początek spotkania Polska-Łotwa
BILETY NA MECZ:
Bilety na mecz sprzedawane są wyłącznie za pośrednictwem strony bilety.laczynaspilka.pl. Bilety nie są dostępne w punktach sprzedaży, PZPN nie prowadzi także sprzedaży biletów na stadionie w dniu meczu!
WEJŚCIA:
Do dyspozycji kibiców są bramy nr 2, 3, 10 oraz 11. Polecamy wybór bramy, która została wskazana na bilecie, bowiem znajduje się ona najbliżej zakupionego miejsca.
PARKING:
Do dyspozycji kibiców oddajemy parking zewnętrzny czynny w godzinach 6.00-23:59. Liczba miejsc na parkingu jest ograniczona, dlatego rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów postojowych na stronie sklep.pgenarodowy.pl.
W przypadku przyjazdu na parking bez kupionego wcześniej biletu postojowego, PGE Narodowy nie jest w stanie zagwarantować Państwu, że wolne miejsca postojowe będą jeszcze dostępne.
Wjazd na parking od strony ulic Sokolej, Zamoyskiego i Targowej. W przypadku dostępności wolnych miejsc w dniu imprezy, możliwe będzie także zakupienie biletów postojowych przy wjeździe na parking. W takiej sytuacji prosimy o zachowanie biletów aż do momentu opuszczenia parkingu.

Zachęcamy także do korzystania z usług komunikacji miejskiej, w pobliżu PGE Narodowego znajduje się stacja metra oraz stacja kolejowa Warszawa Stadion, istnieje również możliwość dogodnego dojazdu tramwajami oraz autobusami do ronda Waszyngtona. Posiadacze biletów i zaproszeń na mecz będą uprawnieni do bezpłatnych przejazdów w obrębie 1 strefy biletowej ZTM Warszawa w dniu meczu. Szczegółowe informacje na temat komunikacji miejskiej dostępne są na stronie internetowej
WYŁĄCZENIA ULIC:
Ulica Siwca wyłączona z ruchu kołowego w dniu 24.03. Wjazd na parking płatny możliwy będzie ulicami Sokolą, Targową oraz Zamoyskiego. Możliwe jest także wyłączenie z ruchu Mostu Poniatowskiego przez kilkanaście minut po zakończeniu meczu.
OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE:
Wejście dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich – BRAMA NR 1. Dodatkowo tą bramą (lub każdą inną) wchodzą osoby na sektor D13, posiadające bilety EASY ACCESS (os. bez wózka inwalidzkiego, z inną niepełnosprawnością + opiekun).”

INFOULICE – ZAMKNIĘCIE SASKIEJ KĘPY:
W niedzielę, 24 marca o godz. 20.45 na PGE Narodowym odbędzie się mecz piłkarski pomiędzy reprezentacjami Polski i Łotwy. Ograniczony będzie wjazd na Saską Kępę.

W godz. 18.30 – 20.45 wyłączony z ruchu indywidualnego, za wyjątkiem pojazdów osób posiadających identyfikatory SK (wydawane przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe), pojazdów ZTM, taksówek oraz pojazdów jednośladowych, będzie obszar Saskiej Kępy ograniczony ulicami: al. Józefa Poniatowskiego, al. J. Waszyngtona, ul. Międzynarodowa, al. Stanów Zjednoczonych oraz Wał Miedzeszyński. Dopuszczony będzie przejazd wiaduktem ul. Saskiej i ul. Brazylijską do al. Stanów Zjednoczonych.

Po zakończeniu meczu (ok. godz. 22.30), w przypadku gdy duża grupa kibiców będzie chciała wracać do centrum pieszo, policja może podjąć decyzję o zamknięciu dla ruchu mostu Józefa Poniatowskiego i Al. Jerozolimskich pomiędzy rondem gen. Ch. de Gaulle’a a rondem J. Waszyngtona.

Komunikacja:
Od godz. 18.30 w przypadku braku możliwości przejazdu ulicami J. Zamoyskiego, Zamoście i Sokolą autobusy linii 125 i 202 pojadą ul. Targową do ul. Kijowskiej. Ulicą Targową będzie kursowała także linii 135, a autobusy linii 146 i 147 pojadą al. Zieleniecką.

Od ok. godz. 22.30, w przypadku zamknięcia mostu Józefa Poniatowskiego, na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje linii: 7, 9, 22, 24 i 25 oraz autobusy linii: 102, 111, 117, 146, 147, 158, 166, 507, 517, 521, N22, N24 i N72.

 

ZTM – ZMIANY KOMUNIKACYJNE:

W związku z organizacją meczu piłki nożnej Polska – Łotwa na PGE Narodowym w dniu 24.03.2019 r. (początek meczu o godz. 20:45) zostają wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

POSTANOWIENIA TARYFOWE

Posiadacze biletów, biletów-zaproszeń oraz akredytacji wydanych przez UEFA na mecz są uprawnieni do nieodpłatnego przejazdu pojazdami Warszawskiego Transportu Publicznego w granicach 1 strefy biletowej oraz do bezpłatnego korzystania z parkingów działających w systemie Parkuj i Jedź (Park & Ride) w okresie od dnia 24.03.2019 r. od godz. 6:00 do dnia 25.03.2019 r. do godz. 1:00.
Ponadto posiadacze ww. dokumentów wstępu na mecz są uprawnieni do bezpłatnego przejazdu pociągami Kolei Mazowieckich na zasadach opisanych powyżej.

ZMIANY PRZYSTANKOWE

Od godz. 18:30 do czasu zakończenia akcji rozwozowej:

a) w związku z wyznaczeniem przejścia dla pieszych przez północną jezdnię al. Waszyngtona na wysokości przystanku RONDO WASZYNGTONA 01 (w kierunku mostu Poniatowskiego) ww. przystanek ulega zawieszeniu, natomiast w jego zastępstwie uruchomiony zostaje tymczasowy przystanek zastępczy RONDO WASZYNGTONA 51 zlokalizowany ok. 30 metrów przed podstawową lokalizacją,

b) zmieniony zostaje charakter przystanków WYBRZEŻE SZCZECIŃSKIE 01 i 02 z warunkowych na stałe. Przystanki obowiązywać będą dla linii 102, 146 i 147.
Od godz. 18:30 do czasu zakończenia akcji rozwozowej w przypadku braku możliwości przejazdu ul.: Zamoyskiego, Zamoście i Sokolą autobusy 125, 135 i 202 będą kierowane na trasy objazdowe:
– 125, 202 w obu kierunkach:
MIĘDZYLESIE/ GOCŁAWEK WSCH. – … – Zamoyskiego – Targowa – Kijowska – DW.WSCHODNI (KIJOWSKA)
– 135 w kierunku krańca Pl. Hallera:
PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA – … – Zamoyskiego – Targowa – al. Solidarności – … – PL.HALLERA,
w kierunku krańca PKP Olszynka Grochowska:
PL. HALLERA – … – Jagiellońska – Marcinkowskiego – Targowa – Zamoyskiego – … – PKP OSZYNKA GROCHOWSKA
– 146, 147 w kierunku Dw. Wschodni (Lubelska):
FALENICA / STARA MIŁOSNA (UŁAŃSKA) –… – rondo Waszyngtona – al. Zieleniecka – Zamoyskiego (w prawo) –…– DW. WSCHODNI (LUBELSKA),
w kierunku Falenica, Stara Miłosna (Ułańska):
DW. WSCHODNI (LUBELSKA) – … – Targowa – zawrotka w kierunku al. Zielenieckiej – al. Zieleniecka – rondo Waszyngtona –…– FALENICA / STARA MIŁOSNA (UŁAŃSKA)

UWAGA ZAMKNIĘCIE SASKIEJ KĘPY:

W godzinach od 18:30 do ok. godz. 20:45 planowane jest wprowadzenie specjalnej organizacji ruchu polegającej na zamknięciu strefy Saskiej Kępy dla prywatnego indywidualnego ruchu kołowego. Autobusy linii 117, 138 i 146 w tym rejonie kursować będą trasami podstawowymi.

ETAP 1 – dowóz na mecz
Pociągi linii metra M1 i M2 w godz. 18:30-20:45 kursować będą ze zwiększoną częstotliwością. Pociągi SKM i KM kursować będą zgodnie z obowiązującym w tym dniu rozkładem jazdy.

ETAP 2 – ewentualne wyłączenie ruchu na moście Poniatowskiego po zakończeniu meczu oraz komunikacja zastępcza za tramwaje:
Na ok. 15 min. przed zakończeniem meczu planowanym na godz. 22:30 może nastąpić całkowite wyłączenie ruchu kołowego w obu kierunkach na odcinku od ronda de Gaulle’a do ronda Waszyngtona i całkowite wyłączenie ruchu tramwajowego w obu kierunkach na odcinku od pl. Starynkiewicza do ronda Waszyngtona w ciągu Aleje Jerozolimskie – most Poniatowskiego – al. Poniatowskiego.
W przypadku zamknięcia ww. ciągów komunikacyjnych na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje linii 7, 9, 22, 24 i 25 oraz autobusy linii 102, 111, 117, 146, 147, 158, 166, 507, 517, 521, N22, N24 i N72:

– 7 w obu kierunkach:
P+R AL. KRAKOWSKA – … – Grójecka – Towarowa – Trasa W-Z – Targowa – Kijowska – … – KAWĘCZYŃSKA-BAZYLIKA

– 9 po stronie Śródmieścia:
P+R AL.KRAKOWSKA – … – Al. Jerozolimskie – PL. STARYNKIEWICZA
po stronie Pragi:
GOCŁAWEK – … – al. Waszyngtona – al. Zieleniecka – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – RATUSZOWA-ZOO

– 22 w obu kierunkach:
PIASKI – … – Okopowa – Trasa W-Z – Targowa – Zamoyskiego – … – WIATRACZNA

– 24 po stronie Śródmieścia:
NOWE BEMOWO – … – Al. Jerozolimskie – PL. STARYNKIEWICZA
po stronie Pragi:
GOCŁAWEK – … – al. Waszyngtona – al. Zieleniecka – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – RATUSZOWA-ZOO

– 25 w obu kierunkach:
BANACHA – … – Grójecka – Towarowa – Trasa W-Z – Targowa – 11 Listopada – … – ANNOPOL

– 102 w obu kierunkach:
PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA – … – al. Waszyngtona – Saska – Zwycięzców – Wał Miedzeszyński – most Łazienkowski – Solec – Wioślarska – Ludna – Solec – Dobra – Tamka – … – MŁYNÓW

– 111 w obu kierunkach :
GOCŁAW – … – Międzynarodowa – Zwycięzców – Wał Miedzeszyński – Trasa Łazienkowska – Al. Ujazdowskie – pl. Trzech Krzyży – Nowy Świat – rondo de Gaulle’a – … – ESPERANTO

– 117 w kierunku krańca Dw. Centralny:
GOCŁAW – … – Paryska – Zwycięzców – Saska – al. Stanów Zjednoczonych –Trasa Łazienkowska – Al. Ujazdowskie – Nowy Świat – Al. Jerozolimskie – DW.CENTRALNY,
w kierunku krańca Gocław:
DW.CENTRLANY – Al. Jerozolimskie – Nowy Świat – Al. Ujazdowskie – Trasa Łazienkowska – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Paryska– … – GOCŁAW

– 146, 147 w kierunku krańca Dw. Wschodni (Lubelska):
FALENICA / STARA MIŁOSNA (UŁAŃSKA) – … – rondo Waszyngtona – al. Zieleniecka – Zamoyskiego (w prawo) – … – DW. WSCHODNI (LUBELSKA),
w kierunku krańców Falenica, Stara Miłosna (Ułańska):
DW. WSCHODNI (LUBELSKA) – … – Targowa – zawrotka w kierunku al. Zielenieckiej – al. Zieleniecka – rondo Waszyngtona – … – FALENICA / STARA MIŁOSNA (UŁAŃSKA)

– 158, 521, N24 w obu kierunkach:
WITOLIN / FALENICA / REMBERTÓW-AKADEMIA – … – al. Waszyngtona – Saska – Zwycięzców – Wał Miedzeszyński – Trasa Łazienkowska – Al. Ujazdowskie – Nowy Świat – Al. Jerozolimskie – … – CH REDUTA / SZCZĘŚLIWICE / DW.CENTRALNY

– 166 w obu kierunkach:
PL. HALLERA – … – rondo Waszyngtona – Francuska – Zwycięzców – Wał Miedzeszyński – most Łazienkowski – Solec – Wioślarska – Ludna – … – OS. KABATY

– 507, N22, N72 w obu kierunkach:
GOCŁAW / ALEKSANDRÓW / FALENICA / JAROSŁAWSKA – … – Saska – Zwycięzców – Wał Miedzeszyński –Trasa Łazienkowska – Al. Ujazdowskie – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – DW. CENTRALNY

– 517 w obu kierunkach:
WITEBSKA – … – rondo Waszyngtona – Francuska – Zwycięzców – Wał Miedzeszyński – most Łazienkowski – Trasa Łazienkowska – Al. Ujazdowskie – pl. Trzech Krzyży – Nowy Świat – Al. Jerozolimskie – … – URSUS–NIEDŹWIADEK

Na trasach objazdowych dla wszystkich linii obowiązywać będą przystanki:
jako stałe – pierwsze po zjeździe z trasy podstawowej,
jako warunkowe – wszystkie kolejne napotkane.

Od czasu wyłączenia ruchu na moście Poniatowskiego do zakończenia akcji rozwozowej:
a) uruchomione zostają przystanki:
– MUZEUM NARODOWE 53 – zlokalizowany przy ul. Nowy Świat (po skręcie
z Al. Jerozolimskich w kierunku pl. Trzech Krzyży). Przystanek obowiązywał będzie dla wszystkich linii skierowanych na trasy objazdowe jako stały,
– ADAMPOLSKA 51 – zlokalizowany na ul. Saskiej ok. 50 m za skrzyżowaniem
z al. Waszyngtona w kierunku ul. Zwycięzców. Przystanek obowiązywał będzie dla wszystkich linii jako stały,
– BEREZYŃSKA 52 – zlokalizowany na al. Waszyngtona ok. 50 m za skrzyżowaniem z ul. Saską w kierunku ronda Wiatraczna. Przystanek obowiązywał będzie dla linii zastępczej za tramwaje Z jako stały,
b) przystanek ADAMPOLSKA 02 obowiązywał będzie jako stały dla wszystkich linii,
c) wznowione zostaje funkcjonowanie przystanków obowiązujących jako stałe dla wszystkich linii:
– STACJA KRIWODAWSTWA 02,
– PL. PRZYMIERZA 04,
– PL. NA ROZDROŻU 08.
d) uruchamia się przystanki, które obowiązywać będą jako stałe dla linii przyspieszonych:
– KRUCZA 01 i 02 – dla linii 507, 517 i 521,
– ADAMPOLSKA 01 – dla linii 521,
– PL. STARYNKIEWICZA 01 i 02 – dla linii 504, 517 i 521.

W przypadku wyłączenia ruchu tramwajowego w Alejach Jerozolimskich i na moście Poniatowskiego uruchomiona zostaje linia autobusowa Z kursująca na trasie:
PL. ZAWISZY – Al. Jerozolimskie – Nowy Świat – Al. Ujazdowskie – Trasa Łazienkowska – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – al. Waszyngtona – WIATRACZNA.

W autobusach linii Z obowiązywała będzie taryfa ZTM.

ETAP 3 – uruchomienie komunikacji rozwozowej po zakończeniu meczu w przypadku wyłączenia ruchu na moście Poniatowskiego:
Uruchomione zostaną dodatkowe kursy linii 509:
– w kierunku krańca Nowodwory:
RONDO WASZYNGTONA 04 – al. Zieleniecka – … – NOWODWORY,
– w kierunku krańca Gocław:
RONDO WASZYNGTONA 03 – al. Waszyngtona – … – GOCŁAW.

Od czasu planowanego zakończenia meczu do zakończenia akcji rozwozowej:
pociągi linii M1 będą kursować z częstotliwością ok. 5 min.,
pociągi linii M2 będą kursować z częstotliwością ok. 3 min..

Uruchomione zostaną dodatkowe kursy linii:
– 3 w kierunku krańca Annopol:
AL. ZIELENIECKA 05 – Targowa – … – ANNOPOL
– 26
w kierunku krańca Os. Górczewska:
AL. ZIELENIECKA 05 – Targowa – … – OS.GÓRCZEWSKA”

ŹRÓDŁO: