Select Page
13/10/2019 (niedziela), 12:00, zbiórka przy popiersiu J.Waszyngtona:

Spacery: Panowie i Panie. Oto prażanie! (edycja Praga Płd.).

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/1124270821295158/.

„Spacery po Pradze-Południe – śladami bohaterów gry „Panowie i Panie, oto prażanie!”.

Fundacja Edu & More oraz Praska Ferajna zapraszają na bezpłatne spacery śladami bohaterów i miejsc związanych z grą „Panowie i Panie. Oto prażanie!” Gra zawiera 50 zagadek dotyczących osób związanych poprzez miejsce urodzenia, pracy lub zamieszkania z Kamionkiem, Grochowem, Saską Kępą, Gocławiem i Gocławkiem, czyli administracyjną Pragą Południe. Bohaterowie zagadek wpłynęli na kształt dzielnicy, działali na rzecz lokalnej społeczności, pozostawili po sobie trwały ślad w historii, w życiu społecznym, kulturalnym lub naukowym.

Uczestnicy spacerów będą mieli możliwość zdobyć grę „Panowie i Panie. Oto prażanie”, która będzie miała swoją premierę już za ok. dwa tygodnie.

Prowadzenie spacerów: Karol Bulski, Praska Ferajna

13 października, godz. 12:00
Spotkanie: ul. J. Waszyngtona 2a (przy popiersiu Waszyngtona)

Saska Kępa
Enklawa pełna wspaniałej modernistycznej architektury była miejscem zamieszkania wielu wybitnych postaci. Odwiedzimy m.in. domy – scenografki teatralnej Teresy Roszkowskiej, zapamiętanej przez sąsiadów z barwnych strojów i wytrwałego dokarmiania zwierząt, Władysława Trylińskiego, wynalazcę niezwykle trwałej nawierzchni z sześciokątów czy architekta Bohdana Lacherta, którego dom, mimo nowoczesnego wyglądu, jako pierwszy na Saskiej Kępie został wpisany do rejestru zabytków. Nie zabraknie miejsc związanych z Agnieszką Osiecką, której teksty piosenek znają wszyscy. Dowiemy się m.in. dlaczego kompozytor Witold Lutosławski cieszył się z wyprowadzki z Saskiej Kępy na Żoliborz i jakie nowe słowa wprowadziła do polszczyzny Maria Skibniewska – wybitna tłumaczka dzieł J.R.R. Tolkiena.”