Select Page
01 & 04/03/2020 (niedziela & środa), 18:00 & 20:00, Stół Powszechny

Premiery / Robimy manifesty! / Polska to chory kraj.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/308213546803739/.

„Trzy zespoły teatralne zmierzą się z tekstem manifestu „Polska to chory kraj” opublikowanego przez Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie im. prof. Jana Nielubowicza. Przez tydzień będziemy pracować nad spektaklami, z których każdy potrwa około dwudziestu minut. Po premierowym pokazie spektakli (1.03.2020) zaplanowana jest dyskusja dotycząca tekstu manifestu oraz jego znaczenia dla problemu stanu polskiej służby zdrowia.

Jako starzejące się społeczeństwo coraz bardziej stawiamy zdrowie w centrum publicznej debaty, a mimo to stan ochrony zdrowia nie ulega zmianie. Według danych Europejskiego Urzędu Statystycznego z 2018 roku Polska jest w czołówce państw z najwyższą umieralnością na nowotwory. Przyczyn jest wiele, wśród nich niska świadomość społeczna i odległe terminy wizyt u specjalistów. Umieramy, czekając w kolejkach.

▪ Realizatorki i realizatorzy ▪
Reżyseria: Agnieszka Nasierowska, Michał Salwiński, Dorian Widawski
Produkcja: Ada Tymińska
Obsada: Anna Andrzejewska, Malwina Czekaj, Helena Hajkowicz, Malwina Łejt, Vera Popova, Patryk Wasilewski
Scenografia: Aleksandra Lewoń
Wideo: Paweł Wiszomirski
Zdjęcia: Adam Durjasz

▪ Bilety i informacje ▪
Cena biletu to 20 złotych. Można je kupić przez stronę www.bilety.3kolektyw.pl, rezerwując pisząc na adres kontakt@3kolektyw.pl albo poprzez messenger.

Czas trwania spektakli razem z przerwami to około półtorej godziny. Dyskusja potrwa około godziny.

▪ Robimy manifesty! ▪
Premiery stanowią drugą odsłonę trzymiesięcznego cyklu Robimy manifesty!, który inicjuje działalność 3kolektyw. Od stycznia do marca 2020 roku weźmiemy na warsztat trzy manifesty — “Deklarację rebelii” Extinction Rebellion Polska, “Polska to chory kraj” Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie im. prof. Jana Nielubowicza oraz “Manifest feministyczny na XXI wiek” opublikowany przez Inicjatywę 8 Marca. Co miesiąc będziemy proponować trzy spektakle, w trzy miesiące oferując dziewięć produkcji.

Wydarzenie powstaje we współpracy ze Strefa WolnoSłowa, Instytut Fotografii Fort, Laboratorium Nowych Praktyk Teatralnych oraz Rok Antyfaszystowski.”