Select Page
23/03/2020 (poniedziałek), 19:00, PROM Kultury Saska Kępa:

Nieturyści – spotkania z tymi, którzy podróżują po swojemu.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/547785569277635/.

„Iran poza utartym szlakiem: o wędrówkach szlakiem granic irańskich, o perskim nowym roku i tańcach wokół ognia, a przede wszystkim o rozprawianiu się ze stereotypami dotyczącymi tego kraju opowie Natalia Mileszyk. Spotkanie prowadzi Bartek Szaro

/ wstęp wolny /

Iran poza utartym szlakiem

Iran staje się z roku na rok coraz bardziej popularnym kierunkiem turystycznym – w 2019 odwiedziło go 24% więcej turystów niż w roku poprzednim. Jest to jednak kraj, w którym większość turystów dociera jedynie do 4 głównych miast. A przecież Iran jest 5-krotnie większy od Polski! Zapraszam więc na wędrówkę szlakiem granic irańskich, na tereny graniczące z Irakiem, Afganistanem i Pakistanem. Na dodatek wędrówka ta będzie samotna i kobieca. Opowiem o perskim nowym roku i tańcach wokół ognia, szafranie, gościnności i działalności społecznej. Przy okazji postaram się rozprawić z kilkoma stereotypami o kraju, który już czterokrotnie skradł mi serce.

Natalia Mileszyk – na co dzień prawniczka zajmująca się nowymi technologiami i prawem cyfrowym, która od 10 lat nie może się zdecydować czy bardziej kocha wyjazdy czy powroty. Wielbicielka uśmiechania się, spotykania ludzi, gotowania i chodzenia boso po trawie. Kiedyś dużo rozmawiała z ludźmi prowadząc „Pocztówki ze świata”, dziś więcej rozmawia z tymi spotkanymi w czasie samotnych włóczęg po różnych częściach świata (m.in. Kolumbia, Etiopia, Iran, Birma) albo na trasach rowerowych w Polsce.