Select Page

Jak informuje Urząd Miasta Stołecznego, ruszył sezon bezpłatnego czipowania psów i kotów oraz darmowej sterylizacji i kastracji. Mieszkańcy mogą przyprowadzić zwierzę na zabieg do 29 punktów weterynaryjnych. Akcja potrwa do 13 grudnia 2019.”

KASTRACJA/STERYLIZACJA:

Mieszkańcy mogą przyprowadzić psa lub kota na zabieg darmowej sterylizacji i kastracji. Miasto pokrywa całkowity koszt wizyty kwalifikującej, narkozy, zabiegu sterylizacji bądź kastracji, pooperacyjnej opieki oraz kontroli i zdjęcia szwów. Podczas pierwszej wizyty właściciel zwierzaka okazuje dowód tożsamości, Kartę warszawiaka z ważnym e-hologramem, książeczkę zdrowia czworonoga z potwierdzonym szczepieniem przeciwko wściekliźnie oraz numerem czipa. Domowy pupil musi mieć ukończone 6 miesięcy życia.

CZIPOWANIE:

Proces czipowania trwa tylko kilka sekund. Weterynarz wszczepia podskórnie mikroprocesor wielkości ziarenka ryżu. Czip nie przeszkadza w codziennym życiu zwierzęcia ani nie powoduje reakcji alergicznych. Właściciel pupila wypełnia na miejscu wniosek, okazuje dowód tożsamości i książeczkę zdrowia psa lub kota. Zwierzę musi mieć ukończone 12 tygodni życia i być zaszczepione przeciwko wściekliźnie. Dane adresowe wpisywane są do międzynarodowej bazy SAFE-ANIMAL.

LISTA KLINIK PROWADZĄCYCH PROGRAM, NA PRADZE POŁUDNIE:

Dzielnica Nazwa zakładu leczniczego Adres Numer/y telefonu Godziny otwarcia
PRAGA POŁUDNIE VET4PET Klinika Weterynaryjna ul. Grenadierów 9 lok. 1, (22) 400 55 66 całodobowo
04-052 Warszawa
Lecznica Weterynaryjna „Felis” ul. Osowska  84B, (22) 610 51 72 poniedziałek-piątek: 08.30-20.30
 04-351 Warszawa sobota: 09.00-15.00
niedziela: 09.00-13.00
Gabinet Weterynaryjny i Sprzedaż Artykułów dla Zwierząt ul. Kobielska 54/58 lok 17, (22) 810 34 61 poniedziałek-piątek: 10.00-19.00
 04-389 Warszawa

 

Pełna lista z adresami klinik weterynaryjnych współpracujących z miastem dostępna tutaj.

Warszawa ma nowy program opieki nad bezdomnymi zwierzętami. Oprócz bezpłatnych zabiegów w wybranych lecznicach, miasto zapewnia całodobową opiekę weterynaryjną czworonogom, które uległy wypadkom drogowym.

– Zabezpieczyliśmy środki na działania ekopatroli Straży Miejskiej ratującej psy i koty, które pozostały na ulicy bez żadnej opieki. Prowadzimy też edukacyjne warsztaty w Ochocie na kota oraz stołecznym schronisku. Uczymy dzieci i dorosłych, jak opiekować się domowymi pupilami i przypominamy, że adopcja wiąże się z dużą odpowiedzialnością – informuje Justyna Glusman, dyrektorka koordynatorka ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni m.st. Warszawy.

Dodatkowo część środków finansowych jest przekazywana organizacjom działającym na rzecz zwierząt. Tak samo, jak w ubiegłym roku, poszczególne dzielnice otrzymają karmę dla kotów wolno żyjących, które pomagają w likwidacji gryzoni. Na realizację tegorocznego programu miasto przeznaczy 14,9 mln zł.

Więcej informacji o programach skierowanych do zwierząt i ich właścicieli znajdziecie tutaj: .