Katalog miejsc i firm:

ScreenShot013

W tym roku  tematem przewodnim będzie: „Czym Kępa bogata”.

Pełny program święta dostępny jest TUTAJ, ale dla wygody zamieszczamy go również poniżej 🙂

Zdjęcia z naszej wizyty na Święcie 🙂

Francuska

Francuska

DUŻA SCENA (ul. Francuska przy Rondzie im. J. Waszyngtona)

KONCERT GALOWY w godz. 19.00-21.30
– POKAZ KOLUMBIJSKIEJ GRUPY TANECZNEJ SWING LATINO
– DYPLOM Z MIŁOŚCI – widowisko muzyczne

MAŁA SCENA (ul. Francuska/ul. Obrońców)

w godz. 14.00-19.00
14.00
Uroczyste otwarcie Świeta Saskiej Kępy oraz odśpiewanie hymnu Święta – „Małgośki”
14.20 Występ Chóru Cantus Nobilis
15.30 Koncert „Z klasyką przez wieki”
16.45 Koncert tradycyjnej i popularnej muzyki indonezyjskiej
18.00-19.00 Koncert „Wielcy Mistrzowie z Saskiej Kępy”

SZKOLNA SCENA (ul. Francuska/ul. Walecznych)

w godz. 14.30-19.00
Występy młodzieży z:
– Gimnazjum im. Czesława Niemena,
– Gimnazjum im. I.J.Paderewskiego,
– Gimnazjum im. Bohaterów Olszynki Grochowskiej,
– Liceum im. Adama Mickiewicza,
– Zespołu Szkół im. Agnieszki Osieckiej,
– Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa,
– Klubu Orion,
ponadto: występ wokalny Klubu Seniora

Poza tym będzie się działo w:

KLUB KULTURY SASKA KĘPA (ul. Brukselska 23)
14.30
Warsztaty taneczno-muzyczne
17.00 Koncert Chórów: Epifania i Kantatowego Chóru Kopenhaskiego
22.00 „Listy do Skręcipitki” – monodram
23.00 „Sex, drugs, rock & roll” – monodram

SCENA AMBASAD (ul. Berezyńska/ul. Francuska)
16.30
Chór kameralny „Endorfina”
17.15 Koncert pt. „Wieczór Francuski”

OGRÓDEK JORDANOWSKI
10.00-13.00
Gry i zabawy dla dzieci i rodziców
13.15 Ogłoszenie wyników konkursu plastycznego pt. „Saska Kępa oczami dzieci”
– Pokaz tańca – zespół taneczny „Na Boso”

DOŚWIADCZALNA PRACOWNIA LITOGRAFII, ul. Obrońców 28/30
14.00-19.00
Wystawa zbiorowa artystów Doświadczalnej Pracowni Litografii
15.00 Koncert hip-hopowy w wykonaniu Bartka „AJM” Pycha
16.00 Koncert zespołu „Latające Pięści” (rock alternatywny)
17.30 Koncert grupy BLUES TIME

ULICE SAKIEJ KĘPY w godz. 14.00-19.00

Francuska 3-9
Stowarzyszenie Obywatelska Saska Kępa zaprasza do udziału w wystawie pt. „Ludzie Saskiej Kępy” oraz grze miejskiej

Francuska 13
Punkt fotograficzny portalu „Saska Kępa z Pasją” przy pominku Agnieszki Osieckiej
Punkt z książkami autorstwa Agnieszki Osieckiej

Francuska 12 (Herbaciarnia Gander’s Tea Room)
14.00-17.00
„Poczytaj mi sąsiedzie”. Stowarzyszenie Salon Literacki zaprasza do wspólnego czytania poezji.
18.00 Koncert „Muzyka Filmowa dla Saskiej Kępy”

Francuska 22
Punkt PTTK Warszawa Praga – konkurs „Dzieje Saskiej Kępy”

Francuska 31 (Cafe Baobab)
Koncert zespołu Djolof Man (afro-beat, soul)

Francuska 47
Wystawa fotograficzna grupy EcoArte

Wystawa pt. „SBM Pracowników Kultury na Saskiej Kępie 1957-2012″

Francuska 50 (Akwarium)
Wystawa grafik i akwareli malarki Beaty Nehring z domu Witaczek (cz. 1)

Finlandzka 12A (Kępa Cafe)

Wystawa grafik i akwareli malarki Beaty Nehring z domu Witaczek (cz. 2)
17.00-19.00 Panel dyskusyjny pt. „Tożsamość Saskiej Kępy” z udziałam m.in. H. Faryny-Paszkiewicz i A. Rudzkiej

Królowej Aldony 13
20.30
Koncert zespołu „Eric Shoves them in his pocket”

Obrońców 31
Wystawa portretów Agnieszki Osieckiej z lat 60-tych (Fundacja Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej)

Obrońców 12
Wystawa malarstwa i rzeźby pt. „Spotkanie ze sztuką”

Zwycięzców 7/9 (plac przed ZESPÓŁEM SZKÓŁ NR 77 im. B. PRUSA)
– Projekt „Tożsamość Saskiej Kępy”:
• Wystawa „Architekci i Architektura Saskiej Kępy”, Stowarzyszenie ŁADna Kępa
• Wystawa autorstwa Tadeusza Rudzkiego pt. „Warto o nich pamiętać. Rzeźbiarze Saskiej Kępy”
• Instalacja rzeźby „Sztafeta” Adama Romana, Fundacja Sztuka Stosowana

Zwycięzców 11 (przy ul. Katowickiej)
Instalacje plenerowe z muzyką w tle przy płaskorzeźbie „Plon”. W programie m.in. spacery ulicą Katowicką (w godz. 12.00, 16.00 i 18.00) i inne atrakcje

Zwycięzców 49 (Klubokawiarnia Towarzyska)
17.00
Koncert zespołu Der Father

Zwycięzców 32 (Klubokawiarnia FikuMiku Cafe)
Warsztaty plastyczne z muzyką w tle pt. „Malujemy Zwycięzców”

.

%d bloggers like this: