Select Page

Dostaliśmy jakiś czas temu taki oto mail od czytelniczki:

„Witam Państwa,

próbowałam przed chwilą telefonować do siedziby Samorządu. W myśl informacji na stronie internetowej Samorządu o tej porze jest dyżur radnych, jednak nikt nie odpowiada.

Dlatego tą drogą proszę o informację co zrobił Samorząd w sprawie skandalicznego stanu nawierzchni ulic Walecznych (od Francuskiej do Wału) i Katowickiej. Nie były one remontowane od  dziesiątków lat a jedynie naprawiane prowizorycznie po zimie. Stają się one niebezpieczne dla ruchu samochodowego.  Proszę też o zainteresowanie się schodami u wylotu Walecznych na Wał.

Zostały one niedawno  naprawione, ale zupełnie bezsensownie odtworzono je w stanie sprzed lat, kiedy służyły jako przejście do basenów nad Wisłą. Bezskutecznie usiłowałam zapobiec marnotrawstwu pieniędzy na taki zakres robót jaki tam został włożony.  Schody należało naprawić , ale powinny  być  takie  jak przy innych ulicach wychodzących na Wał.  Służą one od dawna jako „bar pod chmurką” a butelki po napojach alkoholowych i inne opakowania po żywności lądują za płotem wiodącym do posesji pod nr 868, której podwórko i ogród stanowią miejsce załatwiania potrzeb fizjologicznych biesiadujących.  Wracając wieczorem do domu obawiam się o swoje bezpieczeństwo . Uważam, ze powinna tam zostać zainstalowana kamera miejska, gdyz wzywane przez mieszkańców naszego domu patrole policji i  straży miejskiej są skuteczne tylko  czasowo. Moje rozeznanie wskazuje, że powinien zająć się tym samorząd dzielnicy.

Oczekuję na możliwie pilną odpowiedź.

Z poważaniem”

 

A oto co udało się ustalić w Urzędzie Praga Południe:

http://bip.warszawa.pl/NR/rdonlyres/000e97c1/fqishjdvsscplffsillioymkivryicaj/odpowiedz.pdf