Select Page

Rodzinne Spotkania z Teatrem Powszechnym to propozycja dla rodziców i dzieci, którzy chcieliby wspólnie odwiedzić nasz Teatr i w tym samym czasie uczestniczyć w dwóch różnych wydarzeniach teatralnych.

Kiedy dorośli oglądają spektakl, dzieci biorą udział w warsztatach prowadzonych przez artystów Teatru Powszechnego i doświadczonych animatorów. Zabawy twórcze inspirowane światem teatru dają szansę bezpośredniego kontaktu ze sztuką, rozwijają wyobraźnię i pozwalają poznać różne pojęcia, przestrzenie, zawody i narzędzia teatralne.
Teatr Powszechny zaprasza do wspólnej, kreatywnej zabawy!

Najbliższe spotkania:
27 kwietnia (niedziela), godz. 17.00 – Zbrodnia i kara
Zajęcia dla dzieci odbywają się przez cały czas trwania spektaklu, w godz. 17.00-19.10.

Temat: inspicjent
Gość: Ewa Kancler – Żeleńska

Kto wie najlepiej, w którym momencie aktor wchodzi na scenę? Kto mu podpowiada, kiedy zapomni tekstu podczas spektaklu? Kto wie, kiedy dokładnie zmienia się dekoracja między scenami w spektaklu? Na te i wiele innych pytań, oprócz reżysera, najlepiej za odpowiedź INSPICJENT. Na warsztacie będziemy mieli okazję poznać osobę, która wykonuje ten zawód od 20 lat, spróbujemy również odkryć sekretne miejsca jej pracy oraz sprawdzimy, jakie umiejętności są potrzebne by stać się inspicjentem. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Prowadzenie zajęć: Aleksandra Antoniuk

* Zajęcia skierowane są do dzieci od 5. roku życia.