Select Page

Rodzinne Spotkania z Teatrem Powszechnym to propozycja dla rodziców i dzieci, którzy chcieliby wspólnie odwiedzić nasz Teatr i w tym samym czasie uczestniczyć w dwóch różnych wydarzeniach teatralnych.

Kiedy dorośli oglądają spektakl, dzieci biorą udział w warsztatach prowadzonych przez artystów Teatru Powszechnego i doświadczonych animatorów. Zabawy twórcze inspirowane światem teatru dają szansę bezpośredniego kontaktu ze sztuką, rozwijają wyobraźnię i pozwalają poznać różne pojęcia, przestrzenie, zawody i narzędzia teatralne.
Teatr Powszechny zaprasza do wspólnej, kreatywnej zabawy!

Najbliższe spotkania:
• 18 maja (niedziela), godz. 17.00 – Dziewczyny do wzięcia

Zajęcia dla dzieci odbywają się przez cały czas trwania spektakli, w godz. 17.00-18.10: – Temat: tajemnicza garderoba, Gość: Danuta Trejnis-Kanigowska

Zapraszamy wszystkie dzieci, które chciałyby poznać pracę naszej Pani Garderobianej i jej historie z życia teatralnych kostiumów. Na zajęciach zajrzymy również do wielkiej teatralnej szafy. Ciekawe czy odnajdziemy w niej czarodziejski płaszcz, który od kilku dni bawi się z Panią Garderobianą w chowanego! Z wielką radością pojawia się i znika: „już czas wrócić do pracy drogi płaszczu” powtarzają aktorzy. Nikogo się nie słucha – może Wy nam pomożecie?

Prowadzenie zajęć: Kamila Bannach – Kądziałko

* Zajęcia skierowane są do dzieci od 5. roku życia.