Wybrane kategorie

W tym miejscu znajdziecie istotne informacje dot. zaplanowanych na 25 maja 2014 wyborów.

OKRĘGI WYBORCZE NA SASKIEJ KĘPIE – EUROWYBORY 2014

Gmina Numer obwodu Siedziba Czy przystosowany dla niepełnosprawnych? Granice obwodu głosowania
Warszawa-Praga-Południe 468 Przedszkole 295 03-966 Praga-Południe ul. Afrykańska 9 TAK ul. Afrykańska: 3, 5, 5A, ul. Arabska: strona parzysta od nr 2 do nr 10, ul. Ateńska : strona parzysta od nr 6 do nr 12, ul. Egipska: 3, 5, ul. Nubijska: cała
Warszawa-Praga-Południe 458 Zespół Szkół nr 84 03-938 Praga-Południe ul. Zwycięzców 44 NIE ul. Holenderska: cała, ul. Londyńska: 1A oraz strona parzysta od nr 2 do nr 16, ul. Międzynarodowa: strona nieparzysta od nr 41 do nr 49, ul. Niekłańska: strona parzysta od nr 26 do nr 34, ul. Peszteńska: 2, 3, ul. Walecznych: strona parzysta od nr 64 do nr 70, ul. Zwycięzców 40, 42, 44, 47, 51, 53, 59
Warszawa-Praga-Południe 468 Przedszkole 295 03-966 Praga-Południe ul. Afrykańska 9 TAK ul. Afrykańska: 3, 5, 5A, ul. Arabska: strona parzysta od nr 2 do nr 10, ul. Ateńska : strona parzysta od nr 6 do nr 12, ul. Egipska: 3, 5, ul. Nubijska: cała
Warszawa-Praga-Południe 460 Przedszkole nr 162 (wejście od ul. Francuskiej 34) 03-909 Praga-Południe ul. Dąbrówki 3 NIE ul. Francuska: strona parzysta od nr 2 do nr 28, ul. Królowej Aldony: cała, ul. Niekłańska: strona nieparzysta nr 9/11 do nr 29, ul. A. Nobla.: strona nieparzysta od nr 3 do nr 29C oraz nr 16, ul. Obrońców: strona parzysta od nr 24 do nr 52 oraz strona nieparzysta od nr 39 do nr 47A, ul. Saska: strona parzysta od nr 50 do nr 76 oraz strona nieparzysta od nr 63/75 do nr 89, ul. J. Styki: cała, ul. Walecznych: strona parzysta od nr 34 do nr 62, ul. Zwycięzców: strona nieparzysta od nr 31 do nr 45
Warszawa-Praga-Południe 459 Zespół Szkół nr 84 03-938 Praga-Południe ul. Zwycięzców 44 NIE ul. Międzynarodowa: strona parzysta od 32 do 50A
Warszawa-Praga-Południe 455 Zespół Szkół nr 21 03-914 Praga-Południe ul. Saska 78 NIE ul. Adampolska: cała, ul. Angorska: 2, 3, 4, 5/9, ul. Berezyńska: strona nieparzysta od nr 23 do nr 37, strona parzysta od nr 26 do nr 44 ul. Dąbrówki: cała, ul. Elsterska: cała, ul. Francuska: strona parzysta od nr 30 do nr 52, ul. Irlandzka: cała, ul. Lipska: strona nieparzysta od nr 21 do nr 27, strona parzysta od nr 26 do nr 42, ul. Niekłańska: 37A, 39, 39A, ul. A. Nobla: strona parzysta i nieparzysta od nr 32 do nr 49, ul. Saska: strona parzysta od nr 78 do nr 102/104 oraz strona nieparzysta od nr 91 do nr 113, ul. Walecznych: strona nieparzysta od nr 33 do nr 51, al. J. Waszyngtona: strona parzysta od nr 2A do nr 26,
Warszawa-Praga-Południe 453 Gimnazjum nr 18 03-913 Praga-Południe ul. Angorska 2 NIE ul. Angorska: strona parzysta od nr 6 do nr 14, strona nieparzysta od nr 13 do nr 27, ul. Londyńska: strona nieparzysta od nr 9 do nr 27, strona parzysta od nr 22 do nr 34, ul. Międzynarodowa: strona nieparzysta od nr 51 do nr 65 ul. Niekłańska: strona parzysta od nr 38 do nr 48, ul. Peszteńska: 5 oraz strona parzysta od nr 8 do nr 12, ul. Walecznych: 57, al. J. Waszyngtona: 3 oraz strona parzysta od nr 30/36 do nr 46,
Warszawa-Praga-Południe 469 Dom Pomocy Społecznej im. Matysiaków 03-977 Praga-Południe ul. Arabska 3 TAK ul. Afrykańska: strona parzysta od nr 2 do nr 10, ul. Algierska: cała, ul. Arabska: 3, 5, ul. Ateńska: 2, ul.Libijska: cała, ul. Marokańska: cała, ul. Wał Miedzeszyński: 345
Warszawa-Praga-Południe 454 Zespół Szkół nr 21 03-914 Praga-Południe ul. Saska 78 NIE ul. Międzynarodowa: strona parzysta od nr 52 do nr 68B
Warszawa-Praga-Południe 469 Dom Pomocy Społecznej im. Matysiaków 03-977 Praga-Południe ul. Arabska 3 TAK ul. Afrykańska: strona parzysta od nr 2 do nr 10, ul. Algierska: cała, ul. Arabska: 3, 5, ul. Ateńska: 2, ul.Libijska: cała, ul. Marokańska: cała, ul. Wał Miedzeszyński: 345
Warszawa-Praga-Południe 454 Zespół Szkół nr 21 03-914 Praga-Południe ul. Saska 78 NIE ul. Międzynarodowa: strona parzysta od nr 52 do nr 68B
Warszawa-Praga-Południe 463 Szkoła Podstawowa nr 143 03-947 Praga-Południe Al. Stanów Zjednoczonych 27 NIE ul. Brazylijska: strona nieparzysta od nr 3 do nr 15, ul. Międzynarodowa: 37, 37A, ul. Saska: 48, 48A
Warszawa-Praga-Południe 468 Przedszkole 295 03-966 Praga-Południe ul. Afrykańska 9 TAK ul. Afrykańska: 3, 5, 5A, ul. Arabska: strona parzysta od nr 2 do nr 10, ul. Ateńska : strona parzysta od nr 6 do nr 12, ul. Egipska: 3, 5, ul. Nubijska: cała
Warszawa-Praga-Południe 466 Zespół Szkół nr 37 03-964 Praga-Południe Al. Stanów Zjednoczonych 24 TAK ul. Argentyńska: cała, ul. Brukselska: 46, 46A, ul. Kanadyjska: cała, ul. Paryska: strona parzysta od nr 2 do nr 14, ul. Rapperswilska: cała, al. Stanów Zjednoczonych: 16, 18, 20, 20B
Warszawa-Praga-Południe 468 Przedszkole 295 03-966 Praga-Południe ul. Afrykańska 9 TAK ul. Afrykańska: 3, 5, 5A, ul. Arabska: strona parzysta od nr 2 do nr 10, ul. Ateńska : strona parzysta od nr 6 do nr 12, ul. Egipska: 3, 5, ul. Nubijska: cała
Warszawa-Praga-Południe 466 Zespół Szkół nr 37 03-964 Praga-Południe Al. Stanów Zjednoczonych 24 TAK ul. Argentyńska: cała, ul. Brukselska: 46, 46A, ul. Kanadyjska: cała, ul. Paryska: strona parzysta od nr 2 do nr 14, ul. Rapperswilska: cała, al. Stanów Zjednoczonych: 16, 18, 20, 20B
Warszawa-Praga-Południe 481 Przedszkole nr 218 03-984 Praga-Południe ul. Rechniewskiego 5B NIE ul. Z. Burzyńskiego: cała, ul. Cichociemnych: :1, 3, 4,8,10,12, ul. J. Nowaka-Jeziorańskiego: 7, ul. M. Pisarka: cała, ul. T. Rechniewskiego: 10, 12, 14, ul. W. Rychtera: 1, 3, 5, 7, ul. Szkoły Orląt: 1, 4, 5, ul. św. Patryka: 2, ul. W. Witwickiego: cała, ul. F. Znanieckiego: 9, 10,12,14, 16,16A,16B,16C,
Warszawa-Praga-Południe 461 IV Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza 03-914 Praga-Południe ul. Saska 59 TAK ul. Meksykańska: strona nieparzysta od nr 3 do nr 9 oraz 6 i 8, ul. Paryska: strona parzysta od nr 16 do nr 30, pl. Przymierza: 6, 8, ul. Saska: 59, ul. Wandy: strona nieparzysta od nr 3/7 do nr 15, strona parzysta od nr 6 do nr 16, ul. Zwycięzców: 28, 30, 32, 34
Warszawa-Praga-Południe 467 Przedszkole nr 392 03-966 Praga-Południe ul. Afrykańska 14 NIE ul. Afrykańska: strona parzysta od nr 12 do nr 16E, al. Stanów Zjednoczonych: 26
Warszawa-Praga-Południe 461 IV Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza 03-914 Praga-Południe ul. Saska 59 TAK ul. Meksykańska: strona nieparzysta od nr 3 do nr 9 oraz 6 i 8, ul. Paryska: strona parzysta od nr 16 do nr 30, pl. Przymierza: 6, 8, ul. Saska: 59, ul. Wandy: strona nieparzysta od nr 3/7 do nr 15, strona parzysta od nr 6 do nr 16, ul. Zwycięzców: 28, 30, 32, 34
Warszawa-Praga-Południe 467 Przedszkole nr 392 03-966 Praga-Południe ul. Afrykańska 14 NIE ul. Afrykańska: strona parzysta od nr 12 do nr 16E, al. Stanów Zjednoczonych: 26
Warszawa-Praga-Południe 463 Szkoła Podstawowa nr 143 03-947 Praga-Południe Al. Stanów Zjednoczonych 27 NIE ul. Brazylijska: strona nieparzysta od nr 3 do nr 15, ul. Międzynarodowa: 37, 37A, ul. Saska: 48, 48A
Warszawa-Praga-Południe 462 IV Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza 03-914 Praga-Południe Saska 59 NIE ul. Brazylijska: strona parzysta od nr 4 do nr 26, ul. Kubańska: 4, 8, ul. Międzynarodowa: 33, ul. Saska: 42, 44, 57, 57A, al. Stanów Zjednoczonych: strona nieparzysta od nr 21 do nr 35 , ul. Wandy: 2, 4, 4A
Warszawa-Praga-Południe 465 Gimnazjum nr 20 03-966 Praga-Południe ul. Afrykańska 11 NIE ul. Afrykańska: 7, 11, ul. Drezdeńska: 5, ul. Egipska: 6, ul. Lizbońska: cała, ul. Saska: strona parzysta od nr 2 do nr 16, al. Stanów Zjednoczonych: 24
Warszawa-Praga-Południe 465 Gimnazjum nr 20 03-966 Praga-Południe ul. Afrykańska 11 NIE ul. Afrykańska: 7, 11, ul. Drezdeńska: 5, ul. Egipska: 6, ul. Lizbońska: cała, ul. Saska: strona parzysta od nr 2 do nr 16, al. Stanów Zjednoczonych: 24
Warszawa-Praga-Południe 464 Gimnazjum nr 20 03-966 Praga-Południe ul. Afrykańska 11 NIE ul. Alzacka: cała, ul. Ateńska: strona nieparzysta od nr 3 do nr 67, ul. Bajońska: cała,ul.Berneńska: cała, ul. Brukselska: strona nieparzysta od nr 1 do nr 21, strona parzysta od nr 4 do nr 26 oraz nr 44 i 44a, ul. Bułgarska: cała, ul. Drezdeńska: 3, ul. Genewska: strona parzysta i nieparzysta od nr 1 do nr 19A, ul. Grecka: cała, ul. Indyjska: cała, ul. Koreańska: cała, ul. Lotaryńska: cała, ul. Paryska: strona nieparzysta od nr 3 do nr 11/15, ul. Rumuńska: cała, ul. Rzymska: cała, ul. Saska: strona nieparzysta od nr 3 do nr 9L, ul. Wał Miedzeszyński: 389A, ul. Wersalska: cała, ul. Złoczowska: cała

Zarejestrowane komitety wyborcze:

Nr listy
Nazwa
Skrót
Typ komitetu
Uwagi
12 Komitet Wyborczy Partia Zieloni KW Partia Zieloni komitet wyborczy partii politycznej
11 Komitet Wyborczy Samoobrona KW Samoobrona komitet wyborczy partii politycznej
10 Komitet Wyborczy Demokracja Bezpośrednia KW Demokracja Bezpośrednia komitet wyborczy partii politycznej
9 Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe Komitet Wyborczy PSL komitet wyborczy partii politycznej
8 Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP KW Platforma Obywatelska RP komitet wyborczy partii politycznej
7 Komitet Wyborczy Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke KW Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke komitet wyborczy partii politycznej
6 Komitet Wyborczy Polska Razem Jarosława Gowina KW Polska Razem Jarosława Gowina komitet wyborczy partii politycznej
5 Koalicyjny Komitet Wyborczy Europa Plus Twój Ruch KKW Europa Plus Twój Ruch komitet wyborczy koalicji partii
4 Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość KW Prawo i Sprawiedliwość komitet wyborczy partii politycznej
3 Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej-Unia Pracy KKW SLD-UP komitet wyborczy koalicji partii
2 Komitet Wyborczy Wyborców Ruch Narodowy KWW RN komitet wyborczy wyborców
1 Komitet Wyborczy Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro KW Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro komitet wyborczy partii politycznej
Komitet Wyborczy Samoobrona Odrodzenie komitet wyborczy partii politycznej
Komitet Wyborczy Wyborców Gospodarka Dobra Wspólnego KWW GDW komitet wyborczy wyborców
Komitet Wyborczy Wyborców Marka Wocha KWW Marka Wocha komitet wyborczy wyborców
Komitet Wyborczy Wyborców Naprawimyto.org KWW Naprawimyto.org komitet wyborczy wyborców
Komitet Wyborczy Wyborców Obrony Wędlin Tradycyjnych KWW Obrony Wędlin Tradycyjnych komitet wyborczy wyborców
Komitet Wyborczy Wyborców Oburzeni Komitet Wyborczy Wyborców Oburzeni komitet wyborczy wyborców
Komitet Wyborczy Wyborców Wolność KWW Wolność komitet wyborczy wyborców
Komitet Wyborczy Związku Słowiańskiego KW Związku Słowiańskiego komitet wyborczy partii politycznej

Ogłoszenia dot. głosowania niepełnosprawnych:

Informacja o upływie terminów związanych z uprawnieniami wyborców niepełnosprawnych w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które zostaną zarządzone na dzień 25 maja 2014 r.

  1. Termin zgłoszenia zamiaru głosowania korespondencyjnego upływa w dniu 5 maja 2014 r.
  2. Termin złożenia wniosku o sporządzenia aktu pełnomocnictwa upływa w dniu 15 maja 2014 r.
  3. Termin złożenia wójtowi oświadczenia o cofnięciu pełnomocnictwa upływa w dniu 23 maja 2014 r. Po upływie tego terminu oświadczenie takie można złożyć obwodowej komisji wyborczej w dniu głosowania tj. 25 maja 2014 r. pod warunkiem, że pełnomocnik jeszcze nie oddał głosu.
  4. Termin złożenia wniosku o dopisanie do spisu wyborców w obwodzie głosowania właściwym dla lokalu przystosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych upływa w dniu 12 maja 2014 r.
  5. Termin zgłoszenia zamiaru głosowania przy użyciu nakładki sporządzonej w alfabecie Braille’a upływa w dniu 12 maja 2014 r.

Informacja o uprawnieniach wyborców niepełnosprawnych 

Głosowanie korespondencyjne

Zamiar głosowania korespondencyjnego powinien być zgłoszony przez wyborcę niepełnosprawnego wójtowi najpóźniej w 20. dniu przed dniem wyborów (termin wydłużony zgodnie z art. 9 § 2 Kodeksu wyborczego).
Zgłoszenie może być dokonane ustnie, pisemnie, telefaksem lub w formie elektronicznej.
Powinno ono zawierać nazwisko i imię (imiona), imię ojca, datę urodzenia, numer ewidencyjny PESEL wyborcy, oświadczenie o wpisaniu wyborcy do rejestru wyborców w danej gminie, oznaczenie wyborów, których dotyczy zgłoszenie, a także wskazanie adresu stałego zamieszkania, na który ma być wysłany pakiet wyborczy.
Do zgłoszenia należy dołączyć kopię aktualnego orzeczenia właściwego organu orzekającego o ustaleniu stopnia niepełnosprawności. Jeżeli zgłoszenia dokonano ustnie, wyborca musi odrębnie przekazać orzeczenie urzędowi gminy.
W zgłoszeniu wyborca może zażądać przesłania mu wraz z pakietem wyborczym nakładki na kartę do głosowania sporządzonej w alfabecie Braille’a.
Wyborca zostanie skreślony ze spisu w obwodzie właściwym dla miejsca stałego zamieszkania i ujęty w spisie wyborców w obwodzie głosowania właściwym dla obwodowej komisji wyborczej, wyznaczonej dla celów głosowania korespondencyjnego na terenie gminy, w której wyborca ma miejsce stałego zamieszkania. Wyborca, nie później niż 7. dnia przed dniem wyborów, otrzyma z urzędu gminy pakiet wyborczy, który zostanie doręczony wyłącznie do rąk własnych wyborcy, po okazaniu dokumentu potwierdzającego tożsamość i pisemnym pokwitowaniu odbioru.

Prawo do głosowania przez pełnomocnika

Wyborcy niepełnosprawni, o których mowa w części II informacji dotyczącej głosowania korespondencyjnego oraz wyborcy, którzy najpóźniej w dniu głosowania ukończą 75 lat, mają prawo do głosowania za pośrednictwem pełnomocnika. Głosować przez pełnomocnika można tylko w kraju.
Pełnomocnikiem może być osoba wpisana do rejestru wyborców w tej samej gminie, co udzielający pełnomocnictwa do głosowania lub posiadająca zaświadczenie o prawie do głosowania.
W celu sporządzenia aktu pełnomocnictwa wyborca składa wniosek do wójta (burmistrza, prezydenta miasta) gminy, w której jest wpisany do rejestru wyborców.
Wniosek należy złożyć najpóźniej w 10. dniu przed dniem wyborów. Wzór wniosku ustalony został przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji i jest dołączony do informacji.
Do wniosku należy dołączyć:

  • pisemną zgodę osoby mającej być pełnomocnikiem na przyjęcie pełnomocnictwa — wzór zgody na przyjęcie pełnomocnictwa ustalony został przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji i jest dołączony do informacji;
  • kopię aktualnego orzeczenia właściwego organu orzekającego o ustaleniu stopnia niepełnosprawności, jeżeli wyborca udzielający pełnomocnictwa w dniu głosowania nie będzie miał ukończonych 75 lat;
  • kopię zaświadczenia o prawie do głosowania wydanego osobie mającej być pełnomocnikiem, jeżeli osoba ta nie jest ujęta w rejestrze wyborców w tej samej gminie co udzielający pełnomocnictwa (nie dotyczy wyborów samorządowych).

Głosowanie w lokalu dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych

Wyborca niepełnosprawny może głosować osobiście w lokalu wyborczym w obwodzie głosowania właściwym dla jego miejsca zamieszkania. Może także głosować w wybranym przez siebie lokalu wyborczym dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych. W tym celu powinien on złożyć wniosek o dopisanie do spisu wyborców w obwodzie właściwym dla tego lokalu wyborczego.
Wniosek składa się w urzędzie gminy najpóźniej w 13. dniu przed dniem wyborów (termin wydłużony zgodnie z art. 9 § 2 Kodeksu wyborczego).

Informacja o lokalach obwodowych komisji wyborczych dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych dostępna jest w Biuletynie Informacji Publicznej gminy oraz w obwieszczeniu wójta (burmistrza, prezydenta miasta) o numerach i granicach obwodów głosowania, najpóźniej w 30. dniu przed dniem wyborów.

Głosowanie w lokalu wyborczym przy użyciu nakładki na kartę do głosowania sporządzonej w alfabecie Braille’a

Wyborca niepełnosprawny może także głosować przy użyciu nakładki na kartę do głosowania sporządzonej w alfabecie Braille’a, w lokalu wyborczym. Zamiar głosowania przy użyciu nakładki powinien być zgłoszony wójtowi (burmistrzowi,
prezydentowi miasta) najpóźniej w 13. dniu przed dniem wyborów (termin wydłużony zgodnie z art. 9 § 2 Kodeksu wyborczego).
Zgłoszenie może być dokonane ustnie, pisemnie, telefaksem lub w formie elektronicznej.

WZORY DOKUMENTÓW DOT. GŁOSOWANIA KORESPONDENCYJNEGO, PRZEZ PEŁNOMOCNIKA, WNIOSEK O NAKŁADKĘ W ALFABECIE BRAILLE-A

%d bloggers like this: