Select Page

Niedziela z muzyką klasyczną: Marek Bracha

 7 września o godz. 18.00 w KKSK.

Marek Bracha – recital fortepianowy

Polski pianista młodego pokolenia. Jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie, ukończył z wyróżnieniem studia Masters of Music w Royal College of Music w Londynie oraz studia podyplomowe na fortepianie i na instrumentach historycznych.
Artysta ma w swoim dorobku artystycznym liczne nagrody i wyróżnienia na krajowych i zagranicznych konkursach pianistycznych. Do ostatnich należy II nagroda (pierwszej nie przyznano) otrzymana na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Mariańskich Łaźniach w Czechach w sierpniu 2010 roku. W październiku tego samego roku Marek Bracha znalazł się w grupie 4 pianistów reprezentujących Polskę w II etapie XVI Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie.

W czerwcu 2013 roku ukazała się debiutancka solowa płyta Marka Brachy, na której znalazły się utwory Fryderyka Chopina. Płyta została wydana przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina.

W programie: J. Brahms – Trzy Intermezza op.117, R. Schumann – Verrufene Stelle, Vogel als Prophet z cyklu „Sceny Leśne” op.82, Marsz z cyklu „Papillons” op.2 oraz R. Schumann/L. Godowski – Du bist wie eine Blume z cyklu „Myrthen”
wstęp: 5zł