Select Page

Wisła szykuje się do święta i zaprasza 13 września w godz. 12 – 22.

W tegorocznej edycji będzie powrót do przedwojennej tradycji regat o „Błękitną Wstęgę Wisły” oraz regaty św. Barbary, w których będą się ścigały wyłącznie tradycyjne łodzie drewniane. Będą też m.in. wyścigi Smoczych Łodzi, kajakowy spacer wiślany, pokazy poduszkowców. Amatorów rzecznego żeglowania będzie woził nieodpłatnie statek wycieczkowy Stalmach i inne jednostki wodne.

Dla tych, którzy wolą pozostać na lądzie też czeka sporo atrakcji w specjalnych strefach na obu brzegach rzeki.

W ramach Święta odbędzie się m.in Bieg Wisły (również po Moście Poniatowskiego), odbędzie się Kajakowa Masa Krytyczna (rusza z plaży Saska Kępa), będzie się działo na plaży Saska Kępa i na Poniatówce

Dodatkowo: „Fundacja Nasza Ziemia zaprasza mieszkańców Warszawy w sobotę 13 września, na plażę Poniatówka do gier, zabaw i działań artystycznych, poświęconych warszawskiej Wiśle – zarówno jej walorom przyrodniczym przyrodniczym jak i turystycznym. Działania Fundacji podczas Święta Wisły są przedsmakiem wypadającego już w następny weekend (19 -21 września) finału tegorocznej edycji kampanii Sprzątanie Świata – Polska, przebiegającej w tym roku pod hasłem „Turysto! Szanuj środowisko!”.

W tym roku, po raz pierwszy, także Fundacja Nasza Ziemia weźmie udział w Święcie Wisły, na plaży Poniatówce, w specjalnie utworzonej „Strefie EKO”. Odwiedzając stoisko Fundacji w godzinach 12 – 18, będzie można wziąć udział w licznych konkursach poświęconych Wiśle, zakręcić wiślanym kołem fortuny i spróbować swoich sił w „tworzeniu nadwiślańskiej sztuki”, ponieważ przez cały dzień będzie trwała budowa instalacji z piasku, kamieni, patyków i wykonanych przez uczestników grafik obrazujących bogactwo przyrodnicze Wisły. Ważnym elementem działań na stoisku Fundacji Nasza Ziemia będzie akcja „Dla siebie, dla Wisły”, która polegać będzie na zbieraniu deklaracji uczestników wydarzenia, dotyczących dbałości o czystość i porządek w czasie wypoczynku nad Wisłą.

Udział w Święcie Wisły nie jest jednak jedynym działaniem prowadzonym przez Fundację nad tą rzeką w tym roku – już 20 września odbędzie się akcja sprzątania brzegów Wisły w ramach finału Sprzątania świata – Polska.”


Pełny program Święta Wisły: https://www.um.warszawa.pl/ZAg