Select Page

Wege Festiwal

Kiedy: 13.09.2014 (sobota)

Start o godz. 11.00 – 18:00, ul. Saska 78

Już 13 września na Saskiej Kępie kolejna edycja Wege Festiwalu – czyli  piknikowanie wśród wegetariańskich i wegańskich przysmaków. Będzie słonecznie, miło i lekko. Pozytywne granie, inspirujące smaki, street art i mnóstwo atrakcji dla dzieci.


Wege Festiwal to niepowtarzalna okazja do wypróbowania menu składającego się z potraw smacznych, zdrowych i łatwych do przyrządzenia. Będzie można próbować wegetariańskich oraz wegańkich smaków z całego świata – nie zabraknie wegańskich japońskich naleśników oraz aromatycznego chilli sin carne.  Program Festiwalu został specjalnie opracowany dla tych, którzy stosują dietę wegetariańską, albo się do niej dopiero przymierzają lub też chcą wziąć chwilowy urlop od mięs i ryb. Festiwal organizowany jest w formie pikniku na świeżym powietrzu.
Pierwsza edycja okazała się ogromnym sukcesem,  foodtrucki obecne na Festwialu zdecydowały się wprowadzić na stałe dania wege do menu, co było jednym z założeń organizatorów.

Na drugiej edycji spodziewamy się około 25 stoisk gastronomicznych – w tym kilkanaście foodtrucków oraz znane Warszawskie restauracje wegetariańskie i wegańskie.Dodatkowo na tym samym terenie odbędzie się Smaczny Targ który specjalnie na tą okazję rezygnuje z sprzedaży mięsa oraz ryb. Będzie można kupić ekologiczne warzywa, kozie sery, wegetariańskie pierogi, naturalne miody oraz wiele wegańskich artykułów spożywczych.

Razem z schroniskiem w Korabiewicach będziemy również zbierać karmę dla zwierząt, można przynosić:
-karmy, makarony, ryż, kasze
-smycze, szelki, obroże
-narzędzia budowlane i ogrodnicze

https://www.facebook.com/events/812133055485102/