Select Page
Spacer z „Super Expressem” – w niedzielę przewodnik Daniel Echaust zabierze czytelników na Saską Kępę. Tym razem poznamy barwną historię parku Skaryszewskiego.

Była już przechadzka po fabrycznej Woli, willowym Mokotowie i przedwojennym Żoliborzu. Teraz czas na Pragę! W niedzielę licencjonowany przewodnik Daniel Echaust zaprasza na wycieczkę po parku Skaryszewskim. Podczas spaceru przeniesiemy się w czasie do Warszawy z początku XX wieku. To tutaj spotykali się partyzanci.

– To wtedy w głowie ogrodnika Franciszka Szaniora narodził się pomysł, by miejskie pastwisko zmienić w elegancki park, chętnie odwiedzany przez ówczesnych warszawiaków – tłumaczy Daniel Echaust. Podczas spaceru wzdłuż zabytkowych alejek przewodnik opowie też o roli, jaką popularny dziś Skaryszak odegrał podczas ostatniej wojny. – To tutaj spotykali się partyzanci. Działały też szpital i tajna drukarnia. Zobaczymy, jak te miejsca wyglądają dzisiaj – zdradza.

Wycieczka rozpocznie się w niedzielę o godz. 15. Zbiórka przy pomniku Ignacego Paderewskiego przy wejściu głównym do parku. Udział w spacerze jest bezpłatny. Trzeba jednak przynieść ze sobą egzemplarz „Super Expressu”.