Select Page

Po raz pierwszy w historii demonstracja narodowców 11 listopada nie będzie kończyć się na pl. Na Rozdrożu. Po raz pierwszy manifestanci przejdą też na prawą stronę Wisły.
– Jest to związane ze 150. rocznicą urodzin Romana Dmowskiego. Chcemy oddać mu hołd pod tablicą pamiątkową na Kamionku – deklaruje Witold Tumanowicz, szef stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Bo właśnie w Kamionku (który wówczas nie był częścią Warszawy) urodził się 9 sierpnia 1864 r. Roman Dmowski.

Narodowcy pójdą prostą trasą. Zaczną o 15:00,  jak zwykle z ronda Dmowskiego, czyli ze skrzyżowania Al. Jerozolimskich i Marszałkowskiej, skąd mostem Poniatowskiego przejdą aż do ronda Waszyngtona. Tam skręcą w lewo w al. Zieleniecką, zaś swój marsz zakończą na Kamionku w parku Skaryszewskim.

(…)

W tej okolicy odbędzie się też druga, stacjonarna część demonstracji, która zwykle miała miejsce na Agrykoli. – Będziemy chcieli rozstawić scenę, ale nie wiem jeszcze, czy będzie to w samym parku czy np. na błoniach Stadionu Narodowego. Będziemy rozmawiać z urzędnikami na ten temat – mówi Tumanowicz. (…)

źródło: gazeta.pl

 

f07a6ff6-6718-11e4-bef6-0025b511229e

„Na moście nie będą stawiane płotki odgradzające, ponieważ istnieją obawy, że mogłyby np. zostać wrzucone do Wisły. – Wygrodzenie tego mostu zostawiliśmy uczestnikom tego zgromadzenia – powiedziała. Jak dodała, organizator do zabezpieczenia marszu przygotował 800 osób, które będą stanowiły straż Marszu Niepodległości.

– Utrudnienia w ruchu będą wzdłuż ul. Marszałkowskiej i al. Jerozolimskich w okolicach ronda Dmowskiego. Myślę, że już ok. godz. 14 będziemy wyłączali ruch, tak pokazują doświadczenia z roku ubiegłego. Uczestnicy zgromadzenia idą dużymi grupami. Będziemy podejmowali na bieżąco decyzje, które ulice zostaną wyłączone – powiedziała Gawor. Dodała, że zamykane będą ulice pod mostem Poniatowskiego – Kruczkowskiego, Solec, Wybrzeże Kościuszkowskie, Wał Miedzeszyński.”

 

źródło: TVN Warszawa