Select Page

Impreza rozpocznie się o godz. 21 a zakończy o 1.30 w nocy. Przygotowany będzie też specjalny sektor dla osób niepełnosprawnych.

Zagranicznymi gwiazdami wieczoru, które występować będą na scenie o powierzchni blisko 550 m kw. będą amerykański wokalista, producent, autor tekstów i tancerz Jason Derulo oraz holenderski DJ Dash Berlin.

Z Polskich artystów na scenie pojawi zespół, który stworzył dziesiątki szlagierów w tym m.in. „Jolka, Jolka pamiętasz”, „Cień wielkiej góry” czy „Takie Tango” czyli Budka Suflera. Polską scenę uzupełnią też Artur Rojek, który przez 20 lat był frontmanem zespołu Myslovitz oraz jedna z czołowych rockowych grup w naszym kraju, czyli Hey z wokalistką Katarzyną Nosowską.

W kulminacyjnym momencie, o północy, rozpocznie się 13 minutowy pokaz sztucznych ogni. Wystrzelonych w powietrze ma być ok. 2 ton materiałów pirotechnicznych. Jak zapowiadają organizatorzy, fajerwerki utworzą na niebie bryłę w kształcie Stadionu Narodowego.

Dojazd na Sylwestra pod Narodowym:

Dojazd na błonia Narodowego ułatwi dodatkowa linia tramwajowa nr 77. W godz. 20-23.50 będzie kursować co siedem minut. Jeździć będzie na trasie pl. Narutowicza – Wiatraczna. W tych samych godzinach, co ok. 10 min będą kursowały też autobusy linii 509 (na trasie Nowodwory-Gocław).

1779551a-8148-11e4-bd4d-0025b511229e.png

Powrót z Sylwestra pod Narodowym:

Wracający spod Stadionu Narodowego będą mogli skorzystać z tramwajów linii 3, 9, 13, 26, i 35 które będą kursowały przez całą noc. Przez noc będzie też kursować metro. Część linii nocnych będzie kursować też częściej. Uruchomione zostaną też dodatkowe linie autobusowe 902 (Wybrzeże Szczecińskie-Dw. Centralny), 903 (al. Zieleniecka-Bródno Podgrodzie) i 904 (Berezyńska-Wiatraczna). Jeździć też będzie dodatkowo linia 509 na trasach al. Zieleniecka-Gocław i al. Zieleniecka-Nowodwory.

17a436c2-8148-11e4-9894-0025b511229e.png

Utrudnienia w ruchu:

Ze względów bezpieczeństwa w godz. 23.20-3.00 zamknięty będzie przystanek kolejowy Warszawa Stadion. Pociągi w tym czasie będą kursowały z Dworca Wschodniego przez Centralny z pominięciem przystanków na Stadionie, Powiślu, Śródmieściu i Ochocie. Ze względu na pokaz sztucznych ogni w godz. 23.55-00.20 ruch pociągów między Warszawą Wschodnią a Zachodnią będzie wstrzymany.

Ratusz poinformował, że z utrudnieniami mogą spotkać się też kierowcy, ograniczenia w ruchu wystąpią na ulicach w okolicy stadionu (al. Zieleniecka całkowicie będzie wyłączona). Możliwe jest też zamknięcie alei i mostu Poniatowskiego od. ronda Waszyngtona do ronda de Gaulle’a. W przypadku przemieszczania się dużych grup ludzi zamknięta dla kierowców może być też most Świętokrzyski.

źródło TVN Warszawa

Na ulicach w okolicy Stadionu Narodowego trzeba liczyć się z ograniczeniami w ruchu drogowym. W godzinach od 18.00 do 6.00 al. Zieleniecka będzie całkowicie wyłączona z ruchu. Do ok. godz. 23.30 będą nią mogły jeździć autobusy, potem zostaną skierowane na trasy objazdowe. Od godz. 23.30 możliwe jest również zamknięcie dla ruchu Al. Jerozolimskich, mostu Józefa Poniatowskiego i al. J. Poniatowskiego na odcinku od ronda gen. Ch. de Gaulle’a do Ronda J. Waszyngtona – w razie, gdyby chciały się nimi przemieszczać duże grupy ludzi.

źródło UM

Dokładne informacje dot. zmian funkcjonowania komunikacji miejskiej w Sylwestra znajdziecie na stronie ZTM.