Select Page

31 grudnia (środa) o godz. 21 przy wejściu do zoo od strony mostu Gdańskiego zacznie się sylwestrowy spacer z pochodniami nad Wisłą.

Trasa spaceru wiedzie praskim brzegiem Wisły na Saską Kępę.

Droga jest łatwa i liczy zaledwie około 5 km.
Przejdziemy ścieżkami tuż nad wodą, praską stroną Wisły pod mostami: Gdańskim, Śląsko-Dąbrowskim, Świętokrzyskim, Średnicowym, Poniatowskiego, aż prawie do Łazienkowskiego. Kto się spóźni, łatwo nas dogoni, bo wijący się powoli na przestrzeni kilometra wąż świateł jest widoczny nawet z Pałacu Kultury. Około godziny 23.30 dotrzemy na plażę przy Saskiej Kępie (na wysokości ul. Krynicznej) gdzie rozpalimy wiele ognisk i świętować będziemy przybycie Nowego Roku 2015. Należy zabrać czerwone wino, goździki, pomarańcze i własne kubeczki z uszkiem ( to bardzo ważne bo chochla jest tylko jedna i ciągle się gubi . Wino wlejemy do wielkiego kotła na ognisku i zrobimy gar ponczu dla wszystkich.

Dla wszystkich uczestników fundacja Ja Wisła przygotowała pochodnie. „Pochodnie mogą czasem kapać parafiną lub sypnąć iskrami, proszę więc nie ubierać najdroższych kurtek i zachować szczególną ostrożność z ogniem” – zapowiadają organizatorzy.

Koszt spaceru: 20 zł bilet normalny, 10 zł bilet ulgowy: emeryci i renciści, dzieci i młodzież do 18. roku życia.

Nie trzeba się zapisywać wcześniej. Wystarczy przyjść na zbiórkę.