Select Page

Czas: sobota, 14 marca, godz. 16.00-17.30
Miejsce: Warszawa, Saska Kępa, ul. Francuska 2

Wydawnictwo Salix Alba i biuro projektowe Bose International Planning and Architecture zapraszają na spotkanie poświęcone Lucjanowi Korngoldowi.

Gościem specjalnym będzie p. Grzegorz Rytel, autor książki pt. „Lucjan Korngold. Warszawa – São Paulo 1897-1963”.

Dzięki życzliwości Bose International Planning and Architecture spotkanie odbędzie się w dawnej willi państwa Łepkowskich przy ul. Francuskiej 2, zaprojektowanej w latach 30. przez Lucjana Korngolda i Piotra Marię Lubińskiego.

Lucjan Korngold (1897-1963) był architektem działającym m.in. w Polsce i Brazylii. Do dziś zachowały się jego liczne realizacje, w tym domy na Saskiej Kępie (ul. Kryniczna 6, ul. Królowej Aldony 3, ul. Wąchocka 6, ul. Wąchocka 9, ul. Zakopiańska 11).

O willi, w której odbędzie się spotkanie tak pisała Izabella Wisłocka: „Lucjan Korngold, który po wojnie stał się jednym z najbardziej znanych architektów w Ameryce Południowej, zrealizował w Polsce przed 1939 r. wiele twórczych projektów. Wśród nich wyróżnia się piękna w pomyśle i proporcjach willa na Saskiej Kępie, zaprojektowana wspólnie z Piotrem Lubińskim […]. Willę tę przyjęło się zaliczać do najlepszych osiągnięć lat trzydziestych.”

Ilość miejsc ograniczona. Po spotkaniu możliwy będzie zakup książki „Lucjan Korngold. Warszawa – São Paulo 1897-1963” :