Select Page

Nieturyści – spotkania z tymi, którzy podróżują po swojemu

25/05/2015, 19:00

Maciej Moskwa – podróż, fotografia, ludzie

Dzięki swoim zdjęciom z rebelii i wojny w Syrii oraz z Palestyny i Sudanu, stał się jednym z bardziej znanych polskich reporterów wojennych młodego pokolenia. Laureat wielu nagród, publikował między innymi w Gazecie Wyborczej i National Geographic TravelerSpotkanie prowadzi Rafał Grzenia

Maciej Moskwa (rocznik 1982), dzięki swoim zdjęciom z rebelii i wojny w Syrii oraz z Palestyny i Sudanu, stał się wbrew woli jednym z bardziej znanych polskich reporterów wojennych młodego pokolenia. Trzykrotnie zdobył nagrodę Gdańsk Press Photo, był finalistą Grand Press Photo 2013 i Manuel Rivera-Ortiz Foundation Grant, otrzymał tytuł Zdjęcia Roku BZWBK Press Foto 2014, publikował między innymi w Gazecie Wyborczej, National Geographic Traveler, Tygodniku Powszechnym i Przekroju, od 2009 roku jest członkiem kolektywu fotograficznego Testigo Documentary.
Sam siebie uważa za podróżnika zajmującego się fotografią dokumentalną. I dlatego na naszym spotkaniu przedstawimy go przede wszystkim jako człowieka przemierzającego dżipem odludzia Mongolii, skaczącego przez ogniska podczas święta wiosny w Kurdystanie syryjskim, podającego truchło owcy jeźdźcom podczas święta Kupkari w Uzbekistanie, grającego w piłkę z młodzieżą z plemienia Luri w Iranie (wynik 11:11). Opowie o prostych ludzkich historiach, których tropem podąża, o tych przygodach na szlaku, które są dla niego ważniejsze od nagradzanych potem fotografii oraz o czystej przyjemności przemieszczania się i poznawania innych kultur.

/wstęp wolny/