Select Page

Mecz ukraińskiego Dnipro oraz hiszpańskiej Sewilli – początek o 20:45

Władze miasta przygotowują się do finału Ligi Europy, który za pół roku zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie. – Będą ułatwienia w komunikacji miejskiej dla kibiców i specjalne punkty, w których będą mogli się spotkać – zdradza rzecznik urzędu miasta.

Więcej informacji na TVNWarszawa

„Kibice przybywający na mecz do Warszawy będą mogli bezpłatnie skorzystać z komunikacji miejskiej (metro, autobus, tramwaj, pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej – SKM). Przyjeżdżającym samochodami prywatnymi sugerujemy pozostawianie aut na bezpłatnych parkingach oznaczonych jako „Parkuj i Jedź” – „P+R”. Zwolnienie z opłaty w obu przypadkach obowiązuje od godz. 6 dnia 27 maja (środa) do godz. 12 dnia 28 maja (czwartek). Trzeba mieć ze sobą tylko bilet na mecz.”

Spodziewane sa również duże utrudnienia w ruchu na Saskiej Kępie i w mieście, związane z meczem:

„Miasto wyznaczyło kibicom obu drużyn specjalne miejsca, skąd wspólnie będą mogli udać się na Stadion Narodowy. Dla kibiców z Ukrainy jest to Krakowskie Przedmieście, między Świętokrzyską a Placem Zamkowym. Z kolei Hiszpanie mogą spotkać się na Francuskiej. Oba miejsca znajdują się dość blisko Stadionu Narodowego, dlatego miasto zaleca fanom piesze przejście na mecz. Fani Dnipro z Krakowskiego Przedmieścia mają iść Tamką, mostem Świętokrzyskim i Sokolą. Natomiast kibice Sevilli, z Francuskiej przez z ul. Francuskiej przez przejście podziemne pod
rondem Waszyngtona (od ul. Poniatowskiego) lub przejściami dla pieszych w al. Waszyngtona i al. Zielenieckiej.

Hiszpanie mają gromadzić się na Francuskiej od Zwycięzców do ronda Waszyngtona. Oba te odcinki zostaną zamknięte dla ruchu już o godzinie 10 rano. Mają zostać ponownie otwarte około północy.”

„Francuska będzie zamknięta od godziny 10, czyli po porannym szczycie – mówi Wiesław Witek, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego.

Sytuacja na drogach może się pogorszyć po godzinie 15, gdy zamknięty dla ruchu indywidualnego zostanie duży obszar Saskiej Kępy, ograniczony ulicami: al. Józefa Poniatowskiego, al. J. Waszyngtona, Międzynarodową, al. Stanów Zjednoczonych i Wałem Miedzeszyńskim. Po południu będą tam mogły wjechać tylko pojazdy z dzielnicowym identyfikatorem, komunikacja miejska, taksówki i jednoślady. Ten obszar zostanie otwarty kilkanaście minut po rozpoczęciu meczu, jednak nadal zamknięta będzie Francuska.”

„Na 15 minut przed zakończeniem meczu zamknięta zostanie al. Zieleniecka. Wyłączenie będzie obowiązywało do czasu rozejścia się kibiców. Po meczu zamknięty będzie też most Poniatowskiego, by kibice mogli pieszo dotrzeć w rejon ronda de Gaulle’a.”