Select Page

Tour de Pologne – I etap – Stadion Narodowy

02/08/2015 – więcej informacji TUTAJ

ScreenShot035

Informacje o utrudnieniach w ruchu:

„W niedzielę, 2 sierpnia rozpocznie się 72. edycja wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Tegoroczne zmagania rozpoczną się w Warszawie. Kolarze przejadą m.in. ulicami Śródmieścia i Żoliborza. Na trasie ich przejazdu można spodziewać się utrudnień w ruchu.

W niedzielę, 2 sierpnia od godz. 5.00 zamknięte będą ulice na odcinku 1 km do mety, czyli ulice: Senatorska, pl. marsz. J. Piłsudskiego, Królewska i Krakowskie Przedmieście. Od godz. 8.00 zamknięte zostaną ulice na rundzie MINI Tour de Pologne: Senatorska, Miodowa, pl. Krasińskich, Bonifraterska, Konwiktorska, R. Sanguszki, Wybrzeże Gdańskie i Wybrzeże Kościuszkowskie (tylko jezdnie zachodnie, czyli w kierunku Wilanowa), Karowa, Krakowskie Przedmieście, Królewska, pl. marsz. J. Piłsudskiego, Wierzbowa, pl. Teatralny.

Start honorowy I etapu Tour de Pologne odbędzie się na Stadionie Narodowym. Kolarze ruszą stąd o godz. 13.55, a następnie przejadą ulicami: Wybrzeże Szczecińskie, Most Świętokrzyski, Dobra, Karowa, Krakowskie Przedmieście, Królewska, pl. marsz. J. Piłsudskiego, Wierzbowa i Senatorska na ul. Miodową, gdzie będzie miał miejsce tzw. start ostry o godz. 14.00. Już od godz. 11.00 wyłączone z ruchu zostaną wszystkie ulice na pętli, na której będą ścigali się uczestnicy I etapu. Będą to ulice: Senatorska, Miodowa, pl. Krasińskich, Bonifraterska, Muranowska, gen. W. Andersa, A. Mickiewicza, pl. Inwalidów, A. Mickiewicza, pl. T.W. Wilsona, J. Słowackiego, Potocka, Gwiaździsta, Z. Krasińskiego, Wybrzeże Gdyńskie, Wybrzeże Gdańskie i Wybrzeże Kościuszkowskie (tylko jezdnie zachodnie, czyli w kierunku Wilanowa; utrzymany będzie dojazd jednym pasem do ul. Nowy Zjazd), Karowa, Krakowskie Przedmieście, Królewska, pl. marsz. J. Piłsudskiego, Wierzbowa, pl. Teatralny. Ostatni zawodnicy powinni dotrzeć na metę do godz. 16.45.

Meta etapu zostanie ustawiona na pl. Teatralnym. Ze względu na ustawienie scenografii w sobotę, 2 sierpnia o godz. 7.30 zamknięte dla ruchu zostaną: pl. Teatralny, ul. Senatorska (na odcinku od ul. Bielańskiej do ul. Miodowej), Moliera, Wierzbowa, Nowy Przejazd, pl. marsz. J. Piłsudskiego (możliwy będzie przejazd w ciągu ul. Królewskiej od ul. Marszałkowskiej do ul. Krakowskie Przedmieście). Ruch na tych ulicach zostanie przywrócony po zakończeniu imprezy i zdemontowaniu sceny, czyli w niedzielę, 2 sierpnia ok. godz. 22.00.