Select Page

30 sierpnia wystartuje druga edycja BMW Półmaratonu Praskiego. Blisko osiem tysięcy biegaczy będzie mogło zmierzyć się na nowej, interesującej trasie, wiodącej w całości po prawej stronie Wisły.

Start odbędzie się na al. Zielenieckiej, z której uczestnicy półmaratonu skierują się na ul. Francuską i Zwycięzców. Dalej trasa poprowadzi znanymi arteriami Gocławia (m.in. ulicami Gen. Abrahama i Gen. Fieldorfa). Następnie czeka pętla na Wale Miedzeszyńskim oraz długa i szybka prosta do Wybrzeża Szczecińskiego. Ostatnie kilometry to klimaty prawdziwej warszawskiej Pragi, czyli m.in. ulice Targowa i Zamoyskiego. Stąd już blisko do mety, zlokalizowanej w Parku Skaryszewskim.

trasa_biegu_profil_2015

Rejestracja do biegu – TUTAJ

Utrudnienia w ruchu:

„W związku z biegiem oraz przygotowaniami rejonu startu od dn. 29.08.2015 r. od ok. godz. 22:00 do dn. 30.08.2015 r. do ok. godz. 14:00 zachodzą następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

Etap 1
Nieprzejezdna al. Zieleniecka pomiędzy rondem Waszyngtona a ul. Zamoyskiego
(od dn. 29.08. od ok. godz. 22:00)

Etap 2
Nieprzejezdna cała trasa biegu
(ok. godz. 08:30. Dodatkowo w godzinach 8:40 – 9:00 zamknięcie dla ruchu ronda Waszyngtona)

Etap 3
Nieprzejezdny Wał Miedzeszyński (jezdnia wschodnia na odcinku Fieldorfa – Bronowska i jezdnia zachodnia na odcinku Bronowska – most Poniatowskiego), Wybrzeże Szczecińskie (jezdnia wschodnia na odc. most Poniatowskiego – most Śląsko-Dąbrowski i jezdnia zachodnia na odc. most Śląsko-Dąbrowski – Siwca), ul. Siwca, błonia Stadionu Narodowego, Zamoyskiego (na odc. błonia Stadionu – Sprzeczna), Sprzeczna, Marcinkowskiego, Targowa (2 pasy jezdni zachodniej), al. Zieleniecka (od ok. godz. 10:00)”

Więcej informacji o utrudnieniach TUTAJ