Select Page

02/07/2016 (sobota), 15:00 i 19:00, Park Skaryszewski:

Program projektu „TABOR – cygańskie lato na Grochowie”.

Centrum Promocji Kultury zaprasza do udziału w letnim projekcie pt. „TABOR – cygańskie lato na Grochowie”, który startuje już w tę sobotę o 15:00. Jest to cykl koncertów, pokazów filmowych i warsztatów, prezentujących niezwykle ciekawą i różnorodną kulturę romską. Wszystkie wydarzenia w ramach cyklu są bezpłatne i odbywają się, poza nielicznymi wyjątkami, w Muszli Koncertowej w Parku Skaryszewskim.

  • Wystawa fotograficzna „Rodziny Romskie z Pragi Południe”. Przestrzenią wystawy będzie Muszla Koncertowa w Parku Skaryszewskim. Wystawa czynna od 1.07.16 do 31.08.16.
  • Integracyjne warsztaty plastyczne dla dzieci – szczegóły na stronie: www.cpk.art.pl

2 lipca (SOBOTA)

15.00 – Warsztaty tradycyjnego tańca cygańskiego, prowadzone przez Urszule Jaroszewicz – instruktorkę tańca cygańskiego Polska i Ruska Roma. Zapisy prowadzi OPS Praga Południe – a.awksentiuk@ops-pragapoludnie.pl, tel. 22 277-33-69.

19.00 – ROMANO SWETO – Cygański Świat i Grupa Tańca Cygańskiego MIRO IŁO
Program zatytułowany Romano Sweto czyli Cygański świat, jest to muzyczna opowieść o Romach połączona z oryginalnym i porywającym tańcem cygańskim, przepleciona poezją obrazującą miłość Romów do wolności, przestrzeni, lasu. W programie poezje Edwarda Dębickiego, Teresy Mirga, Papuszy, humorystyczne opowiadanie Parno Gierlińskiego. Znajdzie się miejsce na humorystyczny skecz, opowieści z życia, opowiedzenie o strojach. Scenariusz do tego widowiska przygotowała Urszula Jarosiewicz. Grupa Tańca Cygańskiego MIRO IŁO (czyli Moje Serce) powstała z miłości do tańca cygańskiego, oraz pragnienia przekazania tradycyjnej, nie zmąconej wszechobecnym disco polo kultury cygańskiej. Wstęp wolny

Pełny program wszystkich wydarzeń znajdziecie tu:

2016-07-02 07_45_23-CPK plakat.cdr - CPK-plakat-Tabor.pdf