Select Page

W dniach 8-9 lipca 2016 r. (piątek-sobota) w Warszawie odbędzie się szczyt 28 państw Sojuszu Północnoatlantyckiego. Szczyt odbędzie się na Stadionie Narodowym. Poniżej publikujemy informacje dot. utrudnień dla mieszkańców/kierowców!

Od 07/07/2016, od godziny 8.00 w Komendzie Stołecznej Policji uruchomiona zostanie specjalna całodobowa infolinia o utrudnieniach w ruchu drogowym. Pod numerem telefonu 22 603 80 38 zarówno warszawiacy, jak i wszyscy ci, którzy odwiedzą w tym czasie stolicę, mogą dowiedzieć się o bieżących utrudnieniach i zmianach w związku z odbywającym się w Warszawie szczytem NATO.

Informacje o zmianach można uzyskiwać również w Miejskim Centrum Kontaktu Warszawa 19115 (www.warszawa19115.pl, tel. 19115 + bezpłatna mobilna aplikacja).

Na http://www.um.warszawa.pl/en/Highlights/preparations-ahead-nato-summit-warsaw dostępne są informacje w języku angielskim, dla cudzoziemców.

NAJŚWIEŻSZE KOMUNIKATY WS. #SZCZYTNATO – u nas na Facebooku:

Od godziny 08:00 w dniu dzisiejszym obowiązuje etap 4 zmian w komunikacji:
http://www.ztm.waw.pl/zmiany.php?c=102&i=8196…

Opublikowany przez Saska Kępa – saskakepa.info na 7 lipiec 2016

W skrócie:

„Już od 7 lipca od godz. 9 wyłączona z ruchu będzie Al. Zieleniecka, Wał Miedzeszyński (od mostu Świętokrzyskiego do ul. Zwycięzców), rondo Waszyngtona, Sokoła oraz fragment Zamoyskiego. Dzień później, 8 lipca od północy nieczynny będzie most Poniatowskiego.
Przez dwa dni szczytu służby zamkną też drogę dla pieszych i rowerzystów. Nie będzie można przejść przez rondo Waszyngtona, zachodnią jezdnię alei Zielenieckiej czy Wał Miedzeszyński vis a vis Stadionu Narodowego. Sytuacja do normalności zacznie powracać 9 lipca (w sobotę) ok. godz. 18. Do tego czasu nieczynna będzie też stacja II linii metra, stacja PKP przy stadionie oraz plaża „Poniatówka”. „

Więcej informacji: http://www.um.warszawa.pl/aktualnosci/przygotowania-warszawy-do-szczytu-nato

SZCZEGÓŁOWE ZMIANY I ZAKAZY:

I. Zmiana organizacji ruchu kołowego

W dniach 7-9 lipca wprowadzone będą duże zmiany w ruchu drogowym i kursowaniu komunikacji miejskiej. Wyłączone z ruchu zostaną m.in. Aleje Jerozolimskie i most Józefa Poniatowskiego, Rondo J. Waszyngtona, al. Zieleniecka, Wybrzeże Szczecińskie, J. Zamoyskiego, Wał Miedzeszyński, Królewska, Senatorska, Podwale, Grzybowska. Najważniejsze wyłączenia ruchu:

Od godz. 9.00 w dniu 7 lipca do godz. 20.00 w dniu 9 lipca.
Wyłączenie z ruchu kołowego (nie dotyczy pojazdów uprawnionych), dotyczy także komunikacji miejskiej:
•    ul. Jakubowska – na odcinku od ul. Wał Miedzeszyński do ul. Łotewskiej;
•    most Józefa Poniatowskiego – obustronnie na całej długości;
•    al. Józefa Poniatowskiego – obustronnie na całej długości;
•    estakady mostu Józefa Poniatowskiego – strona praska;
•    ul. Sokola – na odcinku od ul. Wybrzeże Szczecińskie do ul. Zamoście;
•    ul. Wał Miedzeszyński – na odcinku od ul. Zwycięzców do mostu Józefa Poniatowskiego;
•    al. J. Waszyngtona – na odcinku od ul. Saskiej do ronda J. Waszyngtona;
•    rondo J. Waszyngtona – na całej powierzchni;
•    ul. Wybrzeże Szczecińskie – na odcinku od mostu Józefa Poniatowskiego do mostu Świętokrzyskiego;
•    ul. J. Zamoyskiego – na odcinku od ul. Targowej do ul. Sokolej;
•    al. Zieleniecka – na całej długości – zgodnie z wygrodzeniem – także tramwaje;
•    plaża rzeki Wisły strona wschodnia na odcinku od zjazdu z mostu Józefa Poniatowskiego (zjazd z kierunku od Centrum) do mostu Świętokrzyskiego – dotyczy także przestrzeni pod mostami.

Od godz. 20.00 w dniu 7 lipca do godz. 20.00 w dniu 9 lipca.
Wyłączenie z ruchu pieszego:
•    most Józefa Poniatowskiego – obustronnie na całej długości;
•    al. Józefa Poniatowskiego – obustronnie na całej długości;
•    estakady mostu Józefa Poniatowskiego – strona praska;
•    ul. Sokola – obustronnie na całej długości – zgodnie z wygrodzeniem;
•    ul. Wybrzeże Szczecińskie – obustronnie na odcinku od południowej estakady mostu Józefa Poniatowskiego do mostu Świętokrzyskiego;
•    al. Zieleniecka – obustronnie na całej długości – zgodnie z wygrodzeniem;

Szczegółowy spis ulic wyłączanych dla ruchu znajdziecie tu: http://www.um.warszawa.pl/aktualnosci/szczyt-nato-w-warszawie-zakazy-ruchu

II. Zakaz zatrzymywania się i parkowania w czasie szczytu NATO:

Wprowadzone zostaną zakazy zatrzymywania pojazdów wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela. Zakazy będą dotyczyły także wyznaczonych miejsc postojowych, zatok i chodników.

Wprowadzone zostaną zakazy zatrzymywania się (znak B36) wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela (tablica T24). Zakazy będą dotyczyły także wyznaczonych miejsc postojowych, zatok i chodników; będą obowiązywały także na ulicach poprzecznych w odległości do 50 m od skrzyżowań ulic.

Od godz. 22.00 w dniu 6 lipca do godz. 20.00 w dniu 9 lipca | Wyłączenie z parkowania – wprowadzenie zakazu zatrzymywania się (B-36) z tabliczką T-24 (dotyczy także wyznaczonych miejsc parkingowych, zatok oraz chodnika) m.in. w następujących miejscach:

 • ul. Jakubowska – obustronnie na odcinku od ul. Wał Miedzeszyński do ul. Łotewskiej;
 • al. Józefa Poniatowskiego – obustronnie na całej długości;
 • ul. R. Siwca – obustronnie na całej długości;
 • ul. Sokola – obustronnie na całej długości;
 • ul. Wał Miedzeszyński – obustronnie na odcinku od Mostu Łazienkowskiego do Mostu Poniatowskiego;
 • ul. Wybrzeże Szczecińskie – obustronnie na odcinku od Mostu Poniatowskiego do Mostu Świętokrzyskiego;
 • ul. J. Zamoyskiego – obustronnie na odcinku od ul. Targowej do ul. Sokolej;
 • al. Zieleniecka – obustronnie na całej długości;
 • drogi łączące błonia Stadionu Narodowego z ul. Jana Zamoyskiego i ul. Siwca – obustronnie na całej długości.

Ze względu na wymogi organizacji szczytu na wielu ulicach w dzielnicach Praga-Południe, Śródmieście, Ochota i Wola wprowadzone zostaną zakazy zatrzymywania się (znak B36) wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela (tablica T24). Zakazy będą dotyczyły także wyznaczonych miejsc postojowych, zatok i chodników; będą obowiązywały także na ulicach poprzecznych w odległości do 50 m od skrzyżowań ulic. Mieszkańcy tych obszarów będą mogli bezpłatnie parkować swoje pojazdy na innych miejscach niż przypisane do ich abonamentów Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego lub całodobowo na parkingach P+R.

Szczegółowy spis ulic, na których obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się i postoju znajdziecie tu: http://www.um.warszawa.pl/aktualnosci/szczyt-nato-w-warszawie-zmiany-w-parkowaniu

III. Transport publiczny w czasie szczytu NATO:

Zmiany w ruchu drogowym wiążą się z dużymi zmianami w kursowaniu komunikacji miejskiej. Zarząd Transportu Miejskiego zakłada, że autobusy będą kierowane objazdami:
1. w relacji wschód – zachód:
– Grochowska – Targowa – al. Solidarności (most Śląsko-Dąbrowski),
al. J. Waszyngtona – Saska – Zwycięzców – Wał Miedzeszyński – most Łazienkowski – al. Armii Ludowej,
– Targowa – ks. J. Kłopotowskiego (powrót: S. Okrzei) – Wybrzeże Szczecińskie – most Świętokrzyski – Zajęcza – Dobra (powrót: Tamka) – Tamka – L. Kruczkowskiego – Książęca – pl. Trzech Krzyży – Al. Ujazdowskie.

 1. w relacji południe – północ:

Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – al. J. Waszyngtona – Grenadierów (powrót: Międzyborska) – Grochowska – Targowa,
– Czerniakowska – Solec – Wioślarska – Wybrzeże Kościuszkowskie – Wybrzeże Gdańskie,
– al. Niepodległości – T. Chałubińskiego – al. Jana Pawła II.

Tramwaje będą kierowane przez most Gdański najbliższymi przejezdnymi ciągami sieci tramwajowej po obu stronach Wisły.

W dniach 7-9 lipca, nie będzie funkcjonować stacja kolejowa Warszawa Stadion oraz stacja metra Stadion Narodowy. Pociągi przez stacje będą przejeżdżać bez zatrzymywania się.

UWAGA: „Ze względu na wymogi organizacji szczytu NATO, zmienione będą trasy transportu publicznego, wiele ulic zostanie zamkniętych. Na części z nich wprowadzony zostanie zakaz parkowania, to znaczy, że mieszkańcy będą musieli znaleźć dla swoich samochodów inne miejsce postoju. Ze względu na specyfikę lipcowego wydarzenia, w którym udział bierze wiele głów państw, wszystko co dzisiaj jest prezentowane to wstępne informacje, które jeszcze w trakcie najbliższego miesiąca mogą ulec zmianie lub uzupełnieniu. Natomiast w trakcie trwania samego szczytu służby państwowe mogą operacyjnie zdecydować o wyłączeniu z ruchu także innych ulic.

Szczegółowe informacje o zmianach w kursowaniu komunikacji miejskiej znajdziecie tu: http://www.ztm.waw.pl/zmiany.php?c=102&i=8196&l=1

IV. Nieczynny parking P&R przy Stadionie Narodowym!

W lipcu na Stadionie Narodowym odbędzie się szczyt NATO. W związku z jego organizacją od 26 czerwca do 28 lipca nieczynny będzie parking P+R Warszawa-Stadion – informuje Zarząd Transportu Miejskiego.

V. Czasowy zakaz zgromadzeń:

„(…) zgromadzenia spontaniczne w Warszawie będą zabronione od 7 do 10 lipca.
Podczas trwania szczytu funkcjonariusze BOR będą mieli prawo do rejestrowania obrazu i dźwięku w trakcie wydarzeń związanych ze szczytem. Zarejestrowany materiał – niezawierający dowodów popełnienia przestępstwa lub wykroczenia – ma zostać zniszczony najpóźniej po 30 dniach. „

VI. Zmiany dot. Lotniska im. F.Chopina – info dla wyjeżdżających:

„W związku ze szczytem NATO i odbywającymi się pod koniec lipca Światowymi Dniami Młodzieży nowy model zarządzania kontrolą bezpieczeństwa wprowadza też Lotnisko Chopina.

Pasażerowie i bagaże będą podlegać bardziej dokładnemu systemowi ochrony. Dodatkowe środki bezpieczeństwa obejmują m.in. więcej patroli, zmiany w organizacji ruchu i postoju przed terminalem, a także nowe systemy monitoringu umożliwiające zapisywanie numerów rejestracyjnych pojazdów.”

„Ważną informacją dla kierowców są utrudnienia na drodze z Lotniska Chopina, czyli na ul. Żwirki i Wigury i na ul. Grzybowskiej. Jak informują urzędnicy, ulice te nie będą zamknięte dla ruchu, ale w czasie przejazdu kolumn z gośćmi policja będzie wstrzymywała ruch.”

VII. Przewóz towarów niebezpiecznych:

„Okolice Stadionu Narodowego, Teatru Wielkiego, Zamku Królewskiego, Traktu Królewskiego, Al. Jerozolimskich – to niektóre miejsca objęte zakazem przewozu towarów niebezpiecznych związanym ze szczytem NATO w Warszawie. Rozporządzenie wojewody mazowieckiego w tej sprawie obowiązywać będzie od 7 lipca od godz. 0 do 9 lipca do godz. 0. Na terenie objętym obostrzeniami nie wolno transportować materiałów: wybuchowych, zapalnych i samozapalnych, trujących, promieniotwórczych, żrących i innych, określonych w Ustawie o przewozie drogowym towarów niebezpiecznych. Za złamanie zakazu grozi grzywna” – informuje Mazowiecki Urząd Wojewódzki.

Zakaz obowiązuje m. in. w okolicach:

 • Stadionu Narodowego – Wał Miedzeszyński (na odcinku od ul. Zwycięzców do Mostu Poniatowskiego), ul. Wybrzeże Szczecińskie (od Mostu Poniatowskiego do ul. Zamoście), ul. Zamoście na całej długości, ul. Sokolą (od ul. Zamoście do ul. Zamoyskiego), ul. Zamoyskiego (od ul. Sokolej do ul. Targowej), ul. Targowa (od ul. Zamoyskiego do al. Zielenieckiej), al. Zieleniecką (od ul. Targowej do Ronda Waszyngtona), Rondo Waszyngtona, ul. Francuską (od Ronda Waszyngtona do ul. Zwycięzców), ul. Zwycięzców (od ul. Francuskiej do ul. Wał Miedzeszyński).

VIII. Zamknięte stacje Veturilo:

Cmr167oXYAAWj2z.jpg large

zamkniecia objazdy

Więcej informacji oraz mapek na: http://www.um.warszawa.pl/aktualnosci/przygotowania-warszawy-do-szczytu-nato

Information in English – here: http://www.um.warszawa.pl/en/Highlights/preparations-ahead-nato-summit-warsaw