Select Page

13/08/2016 (sobota), 15:00, Park Skaryszewski:

Program projektu „TABOR – cygańskie lato na Grochowie”.

UWAGA! 13 SIERPNIA W PROJEKCIE „TABOR…” ZMIANA ARTYSTY!
Wystąpi Sesil Sendi Krzyżanowska & Shukar Gila z…

Opublikowany przez Centrum Promocji Kultury na 8 sierpień 2016

Centrum Promocji Kultury zaprasza do udziału w letnim projekcie pt. „TABOR – cygańskie lato na Grochowie”, który startuje już w tę sobotę o 15:00. Jest to cykl koncertów, pokazów filmowych i warsztatów, prezentujących niezwykle ciekawą i różnorodną kulturę romską. Wszystkie wydarzenia w ramach cyklu są bezpłatne i odbywają się, poza nielicznymi wyjątkami, w Muszli Koncertowej w Parku Skaryszewskim.

  • Wystawa fotograficzna „Rodziny Romskie z Pragi Południe”. Przestrzenią wystawy będzie Muszla Koncertowa w Parku Skaryszewskim. Wystawa czynna od 1.07.16 do 31.08.16.
  • Integracyjne warsztaty plastyczne dla dzieci – szczegóły na stronie: www.cpk.art.pl

13 sierpnia (SOBOTA)

15.00 – Warsztaty tradycyjnego tańca cygańskiego, prowadzone przez Urszule Jaroszewicz – instruktorkę tańca cygańskiego Polska i Ruska Roma. Zapisy prowadzi OPS Praga Południe – a.awksentiuk@ops-pragapoludnie.pl, tel. 22 277-33-69.

19.00 – Mistrzowski występ taneczny, tradycyjnego tańca cygańskiego w wykonaniu międzynarodowych gwiazd sceny tanecznej – Artura Szewczyka, Anny Dębickiej i Urszuli Jarosiewicz.
ARTUR SZEWCZYK – fenomenalny tancerz, wokalista, choreograf, nauczyciel tańca cygańskiego, cyganolog: historyk/ archiwista. Zna kilka dialektów języka romskiego. Od lat dziecięcych przebywa w otoczeniu Cyganów. Wrósł w tę kulturę i obyczajowość. Wie wszystko o historii Cyganów, ich kulturze, tradycjach. Ożenił się z Cyganką Leną, uzyskał pełną akceptację Cyganów i został uznany za „swego” czyli Cygana. Solista wielu uznanychw świecie cygańskich zespołów, najbardziej znane i uznane z nich to Roma i Terno. Światowej klasy Mistrz czeczotek czyli cygańskiego stepowania. Od połowy lat dziewięćdziesiątych mieszka w Niemczech i tam na codzień koncertuje z synem Damianem jako zespół Thagar/wstęp wolny

 

Pełny program wszystkich wydarzeń znajdziecie tu:

2016-07-02 07_45_23-CPK plakat.cdr - CPK-plakat-Tabor.pdf